Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME-n a 0. ZH ha nem sikerül,...

BME-n a 0. ZH ha nem sikerül, az mit jelent?

Figyelt kérdés
Akkor felvehetem a Bevezető <tárgy> nevű kurzust, az oké. De a szabályzatokban azt írják, hogy "felveheti", "javasolt". Tehát nem kötelező. Ráadásul azok is felvehetik a tárgyakat, akik elérték a minimum határt. Van még pótZH is. Viszont az órarendeben még mindig ott van az automatikusan felvett <tárgy>, pedig ahhoz nem sikerült a 0. ZH, és fel is vettem a bevezetőt. Most akkor pontosan milyen következménye van a 0. ZH nem teljesítésének?
2015. szept. 3. 19:06
 1/8 anonim ***** válasza:

A "0. ZH" egy kritériumtárgyhoz tartozik (legyen az matematika, földrajz, kémia, etc.); ha megírod megfelelőre, akkor nincs probléma, ha nem, akkor fel kell venned a hozzá tartozó kritériumtárgyat (amit le is írtál). A kritériumtárgy nem teljesítése esetén kirúgnak, attól függetlenül, hogy a többi vizsgád hogy sikerült; az ELTE-n a 0. ZH-t leszámítva 2 lehetőség van a kritériumtárgy elvégzésére, gondolom a BME-n is valahogy így megy ez.


Érdemes lenne a mentorodat (ha van) megkérdezni.

2015. szept. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"A kritériumtárgy nem teljesítése esetén kirúgnak"


?? :D:D

Azért az durva lenne.


Nálunk (BME) úgy van, hogy van a tárgy, amihez kell a 0. ZH, és ha ez nem sikerül, akkor van elmész pót-, pótpótZH-zni, vagy teljesíted a bevezető tárgyat. Ha nem megy, akkor következő évben lehet újrapróbálkozni.

2015. szept. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Pedig az ELTE-n így van...
2015. szept. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

", ha nem, akkor fel kell venned a hozzá tartozó kritériumtárgyat"

Pont ezt mondom, hogy nem, mert csak javaslatban írják a szabályzatokban. És a kérdés pont erre irányul, hogy minden esetben kötelező-e a tárgy felvétele? Nekem a fizika nem sikerült. A középiskolai oktatás elég vacak volt, nekiállok majd tisztességesen megtanulni azt. De kérdés, hogy akkor amíg van a Bevezető tárgy, vagy a decemberi pótZH nem sikerül, addig a fizikai kurzusokat fel se vehetem? Az órarendemből nem túnt el a korábban felvett Fizika 1i, a kurzus sora sem "szürkült el".


Igazából azért kérdezem, mert elég speciális az esetem, másként fogok tanulni. Jobb lenne, ha magamnak tanulnám meg decemberig, és nem a kedd 7-ig tartó kurzusra mennék be.

2015. szept. 3. 19:45
 5/8 A kérdező kommentje:
Egyébként meg érdekes, a regisztrációs hét 4-én ér véget, de a matek szintfelmérő 11-én lesz.
2015. szept. 3. 19:46
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kötelező a felvétele, azért kritérium tárgy. BME-n, ha nem veszed fel, még ha nem is rúgnak ki érte, önként fogsz sírva kiiratkozni. Ez már nem bőlcsöde...
2015. szept. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Matekból egészen biztosan kötelező teljesíteni a 0. ZH-t, póton vagy pótpóton, illetve lehetséges bevezető matekkal helyettesíteni. Ha ezek nincsenek meg, akkor Matematika A1 - Analízisből nem kaphatsz aláírást, nem mehetsz vizsgázni. Igaz, hogy a 0. ZH a reghét után van, de fel lehet jelentkezni utólag is a Bevezető matematikára, mert ez egy speciális eset.


Fizikával tudtommal nincs ilyen kötelezettség, bár lehet, hogy valahol igen. A matek egységes egyetemi szinten. De a fizika esetében sem javaslom egy elbukott 0. ZH után, hogy ne fedd fel a bevezetőt, mert nem fog sikerülni az alaptárgy.

2015. szept. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha nem sikerült a 0. zh, akkor a bevezető tárgyat kell teljesítened, ami szvsz nagyon könnyen ötösre teljesíthető, és mivel kredites, húzza is fel a KKI-t rendesen. Én sajnálom, hogy sikerült a 0., mert egyébként jól jött volna az a néhány kredit. Szóval bajod nem lesz ha nem sikerül, a bevezetőt simán meg lehet csinálni. És igen, tárgyfelvétel után lehet már csak felvenni, de ennek meglesz a módja Neptunban, természetesen fel elehet venni akkor is.
2015. szept. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!