Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen irodalmi műsort lehet...

Milyen irodalmi műsort lehet kitalalni a Rómeó és Júlia alapján szalagavatóra?

Figyelt kérdés

11-ik osztályba járok, idén mi szervezzük a végzősöknek a szalagavatót. A tanárok azt találták ki, a műsor alapja a Rómeó és Júlia lesz. Tudnátok írni olyan jeleneteket, amik hasonló jelentessel bírnak mint a műben? (pl a mű eleji rivalizalas a 2 család között = osztályok közötti versenges)

Esetleg magyar dalok amik illenenek a temaba?



2015. szept. 3. 23:05
 1/6 A kérdező kommentje:
Ó, és majd' elfelejtettem, hogy bécsi keringőhöz melyik zene lenne a legjobb ami még nincs elcsepelve?
2015. szept. 3. 23:22
 2/6 anonim ***** válasza:
...Eleve már a kérdést sem értem, hogy pontosan mit akarnak. Találják ki a tanárok. Ilyen nem értem, h minek szalagavatóra, rengetek plusz munka, kik adnák elő, musical jellegű lenne-e, nem színdarabra mentek ,hanem szalagavatóra; szóval még egy plusz kis miniszínház szerintem talán nem is kéne oda, meg minek drámázzatok ott, meg hát ennek így semmi értelme. Ha ők kitalálták, akkor csinálják is meg, meg találják ki ők. Ez még plusz X perc is lenne, a szalagavatók meg este is szoktak lenni, ez nem színház lesz, meg a végzősöknek így is szokott dolguk lenni elég, szóval; meg úgyis megy színházba magától, aki akar. Meg a Rómeó és Júlia már egyszer ki van találva. Sőt, ha éneklősben akarjátok nyomni, akkor vannak konkrétan ilyen jellegűhöz írva is dalok. A lehetsz király-ra gondolok. És az tényleg még legalább olyan 20 perc lenne talán este meg még haza is kéne érni mindenkinek, esetleg valaki messze lakik. Meg nemtom, h egyesével tűzködik -e a szalagot, vagy alsóbbévesek egyszerre .Vagy azt se értem, hogy akkor most a keringőnek lenne ez a témája? Na mindegy, ha érteném se tutkó, hogy tudnék segíteni, de legalább lenne esély. Szerintem ez nem fontos ez a dolog, úgyhogy ne törődj vele. Ha a tanároknak az, majd ők megcsinálják, de nem nagyon hiszem, hogy lenne belőle valami.
2015. szept. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
*rengeteg
2015. szept. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A Verona az tényleg egész jó hozzá, de szerintem a legutolsó szám is jó.

Mint búcsú:

Bűnösök:

https://www.youtube.com/watch?v=RrN87jNXxrg

2015. dec. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Vagy esetleg a Hahaha:

https://www.youtube.com/watch?v=25KrCJH7JD8

2015. dec. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kicsit megkesve de köszönöm a válaszokat! :D

Eszméletlen jó darabot lehetett volna írni rá, amikor már kész volt az alapkoncepcio, de volt egy tanár, aki senkit nem hallgatott meg, mindent úgy csinált, ahogy neki tetszett és természetesen szinte csak az ő osztályából válogatta ki a szereplőket... Jól lejaratta magát az egesz evfolyam... xd de legalább a keringő szép volt, azt nem ő szervezte... :D

2016. febr. 16. 23:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!