Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tudtok ezekről a gimnázium...

Mit tudtok ezekről a gimnáziumokról közösségi élet, tanulmanyi erősség és felvételi minimalis pontszám tekinteteben:Veres Péter Berzsenyi Szt. Istvan Könyves Kálmán?

Figyelt kérdés

2015. szept. 5. 09:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Erősségi sorrend a 2015-ös középiskolai rangsor szerint:

1. Szent István-Veres Péter

2. Berzsenyi

3. Könyves Kálmán


A Veres Péterben erős az oktatás, a negatívumai, hogy eléggé lepukkant néhány helyen, és egyenruhát (talárt) kell hordani.

A Szent Istvánban az a baj, hogy nincs sok diákprogram, de nagy hansúlyt fektetnek a zenére például. A közösség itt nagyon jó viszont :)

A Berzsenyi nagyon liberális, sok a diákprogram, nagy az iskola, hatalmas aulája van, a közösség is nagyon jó :) Most mondott le az igazgató, úgyhogy nem tudom, mik fognak változni, de remélem nem sok minden.

A Könyvesbe olyanok mennek, akiknek a testvérei oda járnak, de például a nyelveket nagyon jól tanítják.


Mondjuk ebből lejött, hogy a Berzsenyibe járok :D Lehet, hogy a suli elfogulttá tesz, én nem tudom XD

2015. szept. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hú nagyon köszönöm sokat segítettél. Nem tudod milyen az uj igazgató? Vagy meg túl év eleje van?
2015. szept. 5. 20:49
 3/7 anonim ***** válasza:

Ja, és még a pontszámok :D

Most a minimumot maxos hozott ponttal és szóbelivel nézem, de ez amennyi pontot vesztesz, úgy arányul.

Veres Péter, István: min. 75 pont központi

Berzsenyi: attól függ melyik szak, humánra elég szokott lenni 67 pont írásbeli, nyelvi szakokra és természettudományosra a 70 pontot érdemes megcélozni

Könyves: Dettó, itt is olyan 65 pont a min.


Hát, igazából még nincs új igazgató, a helyettese az ideiglenes intézményvezető, amíg az igazgatói pályázatok le nem zárulnak (ez nem tudom mikor lesz)

2015. szept. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Bogi11 ***** válasza:
21%
Szent István és a Berzsenyi érdekelne. Megköszönném, ha megosztanád a tapasztalataidat.
2015. okt. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
En most osszel kezdtem a szent istvánban. Meg nincs tul sok tapasztalatom de eddig nagyon tetszik a kozosseg nagyon jo es egyik tanarommal sincs gondom bar a magyar szakos eleg remiszto de mar kezdem megszokni es o is lazult elso orak ota. Nem tudom meg milyen programok vannak a diakok szamara de a felsobbevesektol azt hallottam hogy sok fajta ebben az evben mar volt pl nyitobuli. Ha van esetleg kerdesed nyugodtan irj ha tudok valaszolo ra :)
2015. okt. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Én a Veresbe járok, 10. osztályba. Helyesbitenék: mellényt kell hordani és papucsot, de én kb. a 2. hét végén már teljesen megszoktam, sőt igazából néha sokkal jobban érzem magam benne, mint mondjuk bakancsban :) Rengeteg sok program van, ami számomra egyértelműen pozitivum. Tanulmányokban, bár mindenki azt mondja, hogy reálos suli, a humán tantárgyak sincsenek háttérbe szoritva. A tanárok szeretik, ha versenyekre jársz, és nagyon elnézőek is, ha amiatt lemaradsz egy óráról, de azzal sincsen bajuk, ha nem vagy nagy versenyes tipus.
2015. dec. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az előttem szólóhoz, én kilencedikes vagyok a Veresben :) A mellény illetve a papucs egyáltalán nem zavaró, nekem csak az első héten volt egy picit szokatlan. Az tény, hogy az épület nem a legújabb, de azt nagyon túlzásnak tartom, hogy lepukkant lenne.

Jobb osztályt nem kaphattam volna, imádom őket. :D

Év elején még féltem, hogy nem bírom majd tartani a tempót, ez főleg az idegen nyelvre vonatkozott, (első órán egy szót sem értettem, mert általánosban magyarul beszéltek hozzánk :P) de még szeptemberben sikerült megszoknom az új tanárokat és tanítási módszereiket. :D Sőt azt kell mondanom, hogy (vagyis én így érzem) alig nehezebb, mint az általános. Persze, egy-két röpdolgozattal több van, és érdemes a házit otthon elkészíteni, és nem a héven és a buszon, mert lehet, hogy nem végzel vele és a 10 perces szünetek alatt nem lesz rá időd.

Engem nagyobb pozitív csalódás nem érhetett volna a sulival kapcsolatban. :)

Ami szerintem negatívum, hogy tizenegyediktől nincs osztálytermünk. Ja és talán már az előbb említett 10 perces szünetek, de emiatt sokkal hamarabb végzünk az órákkal, mint például az Óbudaiban.

Az írásbelin tényleg érdemes elérni a 75 pontot, bár már volt arra példa, hogy ez alatt vettek föl embereket, de ugye ez nagyon függ a feladatsor nehézségétől és attól, hogy ez hogyan oszlik el, mivel a matekot másfélszeresen számítják. A Veres oldalán fönt van a két utóbbi rangsor, érdemes azokat nézegetni.

Írj ha van még kérdésed!

2015. dec. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!