Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a Szilágyi...

Mi a véleményetek a Szilágyi Erzsébet angol-spanyol tagozatáról?

Figyelt kérdés

Milyen átlaggal tudnék bejutni? És milyen maga az iskola? Szigorúak? És a társaság?

Előre is köszönöm:)


2015. szept. 5. 15:14
 1/4 anonim ***** válasza:

4,5 feletti átlag.

A szigorúság szubjektív fogalom, vannak amiben szigorúbbak, például a humán tantárgyakra nagyobb hangsúlyt fektetnek, de amúgy lehet haspólóban iskolába menni, szóval ilyen szempontból nem szigorú.

A társaság klikkes, elég sok a plázacica, akik 4-ben még jó tanulók voltak, aztán már nem.

2015. szept. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

4,5 körüli átlag, én 4,6-tal jutottam be, az osztálytársaim zöme 4,8 körülivel, de van, aki kevesebbel. Mostanában pedig méglejebb megy a határ szerintem, mert úgy általában csökken a nyolcadikosok átlaga, valakit pedig fel kell venni.

Van olyan, hogy angol-spanyol tagozat? Még nem néztem meg a következő tanévre meghírdetett szakokat, eddig nem volt ilyen :O Bár elképzelhetőnek tartom, mert mostanában nagyon sokan választják a spanyolt 2. nyelvnek, tanár pedig csak egy van.

Annyira nem szigorúak, én speciel a saját érdekemből tanulok, soha nem noszogattak túlságosan sem suliban, sem itthon, pedig voltak rosszabb jegyeim is. Inkább olyan légkört, versenyhelyzetet teremtenek, ami tanulásra ösztönösz. Egyrészt a téged körülvevő diákok nagyrészénének jó jegyei vannak, versenyekre jár, nyelvvizsgázik, vannak céljai, így elég gáz, ha te nem így teszel, másrészt (és ez a legfontosabb) nem árt tanulni, hogyha el szeretnél végezni egy egyetemet (ezeket nem elijesztésképpen írom, nem muszáj versenyekre járni meg ilyenek, nem kell szoronganod, ha nem teljesítesz annyira jól, de szeritem ez a légkör egy nagyon jó húzóerő :).

Nem hinném, hogy nagyobb hangsúlyt fektetnek a humán tárgyakra, tanárfüggő, hogy mennyire szigorú. Humán tagozaton komolyabban veszik, de nyilván azért megy valaki humánra, mert ezt szeretné. Mat.-fiz.-en pedig a reált veszik komolyan. Ha valaki azt mondja, nagyobb a hangsúly a humán tárgyakon, Burom tanárnővel egy hetet húzzon már le. Nem lehet ezt így kijelenteni szerintem.

Tényleg vannak klikkek, a plázacica-jelenséggel én is találkoztam, de jót röhögök rajtuk - bár néha elég fárasztó. A társaság úgy összességében jó, de szerintem kezd elkopni a régi hangulat, a gólyák sem azt látják már, és évről évre rosszabb. Az osztályközösségek általában jók, ebben irígy is vagyok a kicsikre, olyan összetartó osztályaik vannak, de a felsőbb évfolyamokon is ez a jellemző, csak én kerültem pokolian szar osztályba.

2015. nov. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hol?


Bp ?

2018. jan. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vagy Egerben
2018. jan. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!