Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetem váltás, hogy lehetséges?

Egyetem váltás, hogy lehetséges?

Figyelt kérdés
SZTE-ről szeretnék menni PTE-re (tudom a véleményetek a különbségekről ne mondjátok köszi) családi okokból.Államin vagyok és azt tudom,hogy sajna 2 aktív félévet kell teljesíteni és 30 kredit minimumot szerezni. Ezek után kérek egy sima átigazolási kérvényt a pte-n? a kreditjeimet ugye mindet átvihetem ha azonos szakra megyek tovább?

2015. szept. 6. 09:47
 1/3 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem újra kell felvételizned.

Attól hogy ugyan arra a szakra mész át, még egyáltalán nem biztos, hogy ugyan azokat a tárgyakat oktatják, de néha az is elég ha csak kicsit más a tematikája. Minden tárgyat külön-külön kell elfogadtatni a tárgyfelelős tanárral.

2015. szept. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha gondolod, írd meg privátban, hogy milyen szakra, hátha meg tudom mondani, hogy kit kell keresni ebben az ügyben.
2015. szept. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
60%

Nem kell újra felvételi eljárásban részt venni, ez részemről tapasztalat.

Kell egy átjelentkezési lap, ebben a TO tud segíteni, egy önéletrajz, az elvégzett tárgyakról egy fénymásolat vagy kinyomtatott lap (neptunból lehet), és ennyi. Ezt fel kell adni az illetékes egyetem címére, rövid időn belül keresni fognak a továbbiakról.

Az állami státuszod viszont nem tarthatod meg, tehát kizárólag fizetősre vesznek át.

Kreditek terén kreditelismertetést kell kezdeményezni az egyetemen, szintén TO tud segíteni, viszont azt nem garantálom, hogy mindent elfogadnak, nagyrészt mindenhez kell hiteles, aláírt tárgytematika arról az egyetemről, ahol végezted az adott tárgyat, mert sose lehet tudni, mennyiben fedi egymást két egyetemen az oktatás.


Én anno a Debreceni Egyetemről jelentkeztem át a Károlira 2 éve, azóta semmit nem változott ez a rendszer.


Azt meg nem értem, hogy aki ilyet sosem csinált, minek válaszol a kérdésre.

24N

2015. szept. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!