Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ahhoz, hogy egyetemi vagy...

Ahhoz, hogy egyetemi vagy főiskolai tanár lehessek mi kell?

Figyelt kérdés
Milyen szakot kell végeznem és hol? Utána melyik egyetemen, főiskolán tudnék tanítani itt Magyarországon? Hogy nem lehet megélni belőle azzal kérem senki se jöjjön! Ezt én vállalom.

2015. szept. 9. 17:37
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam, hogy földrajz szakos szeretnék lenni!
2015. szept. 9. 17:38
 2/4 anonim ***** válasza:
Megcsinálod a földrajz BA-t, már elkezdesz nézelődni alapszak alatt, hogy melyik terület érdekel téged, TDK, OTDK versenyekre jelentkezel, kutatócsoportokat keresel. Felvételizel MA-ra, ugyanúgy TDK, elkezdesz publikálni, tanulmányokat, esszéket írni, és így felvételizel PhD-re, de ennek is több fázisa van.
2015. szept. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ami te lenni akarsz, az nem egyetemi tanár, hanem egyetemi oktató. Az egyetemi tanár a legmagasabb tudományos rang, 40, de inkább 50, 60, 70 éveseknek, és a miniszter nevezi ki őket.

Ha földrajz szakos akarsz lenni, akkor mondjuk talán földrajz szakkal próbálkozz. Az alapképzés után mester, ami valamilyen szakterület, tudományos munka, publikációk, egyetemi demonstrátori tevékenység, phD, és ha éppen szükség van egy tanársegédre, akkor majd ott tartanak. Ennek nem túl nagy az esélye, de elvileg bármelyik egyetemre, főiskolára felvehetnek, amelyik meghírdet egy állást, sok helyen van földrajz szak.

2015. szept. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat!
2015. szept. 12. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!