Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Néhány kérdés főiskoláról,...

Néhány kérdés főiskoláról, OKJ-ról, munkáról?

Figyelt kérdés
Elkezdtem ez évbe a főiskolát de rájöttem hogy ezt a szakot bizony nem nekem találták ki. Középiskolába 4-es voltam de itt semmit nem értek. A kérdésem efelől az hogy hogy kell kiiratkozni? (ne gyertek azzal hogy ejnye mástól meg elvetted a helyet, mert nem vagyunk így se valami sokan). Az OKJ mennyire másabb a főiskolától, nehézségben stb. Ha valaki jár ilyen tanfolyamra részletesen le tudná írni miből is áll a dolog? Hánytól-hányig, van e dolgozat, felelet, házi, mennyire veszik komolyan. És van e értelme csinálni OKJ-t vagy csak fölösleges szenvedés mert érettségivel is ugyan olyan munkát találsz. És végül az utolsó, hogy milyen területen tudnék elhelyezkedni ha számítógépet mint felhasználó magas szinten tudom kezelni, nem olyan fontos a jó kommunikációs készség.

2015. szept. 15. 17:21
 1/3 anonim ***** válasza:

A kiiratkozás nem tudom, hogy megy pontosan, de keresd fel a tanulmányi osztályt, úgyis rajtuk keresztül fogod intézni. Ha jól tudom, most szeptemberben még ki tudsz iratkozni úgy, hogy nem veszik el államis féléved egy sem (persze ha nem fizetősön vagy eleve). Egyébként ez ilyen, középiskola az semmi a felsőoktatáshoz képest, teljesen máshogy kell hozzáállni, sokkal önállóbban kell tanulni, és jóval többet.


Az OKJ "könnyebb" bizonyos szempontból, de nem ilyen szabad. Olyan, mint a középiskola, hogy van egy fix órarended, reggeltől délutánig bent vagy, de okj-je válogatja, egy barátnőm 8-5 között volt bent minden áldott nap, és rohadt sok beadandója volt, szóval ő gürizett annyit, mint más az egyetemen. Nem mindegy, milyen szakma érdekel, mert nem lesz mindenhol ugyanolyan nehézségű, és nem mindegyik hasznos. Érettségivel nem találsz ugyanolyan munkát, mivel egy OKJ szakmát ad pluszban. Ha valahova szaktudás kell, oda nem vesznek fel érettségivel, hacsak nincs már x év tapasztalatod a területen.

Elhelyezkedni felhasználói szintű számítógépes ismeretekkel - mit jelent a magas? programozni tudsz? vagy csak ügyesen írsz e-mailt és ismered az excel függvényeit? - nem igazán lehet, hacsak nem vagy nagyon komoly szinten bizonyos képességekből. Gondolom az nem perspektíva, hogy 80 ezerért legyél valahol asszisztens, aki adminisztrál 40 évig.

2015. szept. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy okjval is kib*szott nehéz elhelyezkedni, pályakezdőként főleg. De talán jobb lehetőségeid vannak mint érettségivel. Főleg ha kerestetett végzel el.


Nálunk annak idején úgy volt, hogy nagyon házi nem volt. Ha volt akkor meg az olyan volt a dolgozat is.

Bár sok tárgyból inkább beadandót kértek.


Én anno nappalin voltam egy közeli középsuliba OKJ-n.

Lehet máshol másabb.

2015. szept. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A felhasználó szint nálam hogy elég jól ismerem az office-t meg a gépen tudom mi hol mit csinál mihez mi kell. Programozni csak pascalba tudok. Leginkább nálam ez valami adminisztrátori munkát jelentene. Esetleg ha valaki ilyen területen végzett okj-t a tapasztalatát leírná?
2015. szept. 15. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!