SZTE-MK vagy GAMF?

Figyelt kérdés
Félúton lakok Szeged és Kecskemét között. Melyik iskolába érdemes jelentkezni? A szegedi mérnök kar mezőgazdasági és élelmiszer ipari gépész szakot néztem ki vagy a sima gépészt esetleg gamf-ot érdemes reckírozni?

2015. szept. 15. 19:31
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondom magam részéről, hogy inkább gamf. Én pont a szte mk-n végeztem mezőgazdi és élip gépész szakon. Ott nagyon kialakult szak ez. Úgy hallottam, hogy a sima gépész szak még csak most kezd kialakulni az szte-n. De azért a gamf nevesebb.

Egyébként az szte-mk-s diplomák keresettek, mikor én végeztem 2010-ben tárt karokkal vártam mindenütt. Én tanári állást vállaltam vele, de sajnos most kell egy tanári plusz 2 éves képzés is. Volt néhány ember akitől hallottam, hogy Szegeden a gépész képzés nem a legjobb, és, hogy akkor már ugyanazért az erőfeszítésért inkább nevesebb diplomáért küzdenek. De az SZTE diploma ma még mindenütt egy patinás diploma. Azt tudnod kell, hogy az szte-n a matekkal vergődnek sokan, míg a gamf-on az anyagismerettel. Semmivel sem könnyebb az szte-mk, sőt, hallomásokból divat lett az államvizsgán való buktatás is.

Viszont bármelyiket is elvégzed (mezőgazdi gépészet szegeden) vagy a gamf-ot keresett leszel a munkaerő piacon.

2015. szept. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Végül mire jelentkeztél és mennyire vagy elégedett?
2017. jan. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!