Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakközép vagy gimnázium?

Szakközép vagy gimnázium?

Figyelt kérdés
Melyik?? Azt hallottam hogy gimisek fele jutt be egyetemre , diplomásoknak meg megint kisseb része talál munkát , szakközépben pedig kapnák szakmát (laboratoriumi aszisztens vagy gépgyártás technologiai teknikus) a nyelvet (német) külőn magántanárnál tanulnám suli mellett pluszban
2015. szept. 23. 20:32
 1/5 A kérdező kommentje:
Laboratoriumi teknikus* bocsanat az ekezetért , telefonról vagyok
2015. szept. 23. 20:34
 2/5 A kérdező kommentje:
4.71-es átlagom volt , ez kimaradt
2015. szept. 23. 20:35
 3/5 anonim ***** válasza:
89%

Én most vagyok harmadéves az egyetemen, minőségügyi mérnöknek tanulok. Ahol gyakorlaton voltam, felajánlottak nekem diploma utánra egy határozatlan idejű szerződést. A csoporttársaim közül többeknek van már helye.

Szerintem ha olyat tanulsz, aminek van piaca (leginkább mérnöki szakok), akkor diploma után pár hónappal elhelyezkedsz majd.

A szakközépiskolában megszerzett műszaki képzésekre szintén van kereslet.

A gimnáziumok között is van különbség, hiszen van olyan gimi, ahol nem éri el a továbbtanulási arány a 20%-ot. Ha egy erős gimit választasz és rendesen készülsz az érettségire, simán bekerülhetsz egyetemre.

2015. szept. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az alap, hogy ezt nem itteni válaszok alapján kellene eldöntened, hanem esetleg a szüleiddel megbeszélve, rájuk hallgatva.


De, ha már megkérdezted:

A KSH adatai szerint a munkanélküliség aránya a diplomásoknál a legalacsonyabb.

Viszont most sokkal nehezebb egy egyetemre bejutni, mint akár néhány éve, ilyen szempontból a gimnázium lutri.


Idén kb. 115 000-en érettségiztek, ehhez képest kevesebb mint 9000 államilag finanszírozott felsőoktatási helyre lehetett pályázni! Ez kevesebb mint 8%!



Ha az én gyerekemről lenne szó, akkor azt mondanám, hogy olyan szakközepet válasszon, hogy az ott kapott szakmának legyen főiskolai- egyetemi "folytatása", ahova a szakközepes előképzettség nélkül kicsi a bejutási esély.

2015. szept. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Nincs különbség a gimi meg a szakközép között."


Ekkora baromságot életemben nem hallottam!

A szakközép nyílván attól "szak", hogy képzése során, azaz már az érettségire felkészítő években szakmaspecifikus ismereteket is ad. Ezen tulmenően érettségi után adott szakma elvégezhető.


Gimnáziumban nincs szakmaspecifikus ismeretek oktatása. A gimnázium általában nyelv szempontjából ad pluszt.

2015. szept. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!