Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért jobb egy szakközépiskola...

Miért jobb egy szakközépiskola mint egy szakiskola, ami ad érettségit?

Figyelt kérdés
Én szakközépbe járok, nem kapunk semmi pénzt gyakorlatért. Vannak ismerőseim akik szakiskolába járnak, 3 év szakma, 2 év érettségi, és a gyakorlatért havi 23 ezret kapnak. És ugyanúgy van érettségi. Hát nem jobban megéri szakiskolába járni?

2015. szept. 24. 20:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Én jártam szakközépbe, azt hittem hű de jó lesz, ad szakmát meg minden. 4 év szakközépiskola + 2 év szakma. Kérdem én ennek mi értelme? 6 évet elverek a semmire.


elektronika szakra jártam, 3 év 1 hónapig bírtam. Ez azalatt a 3 év alatt semmit nem csináltunk, lakatos műhelybe mentünk reszelni. Értelme nuku. Aztán már annyira elegem lett, hgoy ott hagytam az egészet, pedig szerettem volna valamilyen villamos pályát, de amilyen tanárok tanítottak, meg amilyen értelmetlen órák voltak, semmi esélyem nem lett volna. Továbbtanulást megint akadályozta az hgoy sok töltelék tantárgy volt ami állítólag szakmára épül (mert ugye a h..lyegyereket meg kell tanítani reszelni a fémet) és ez elvette az értelmesebb órák idejét.



Szerintem felesleges egy tetves érettségihez 4 kib.@szott évet elverni, ha szakmunkás szeretnél lenni, de szerintem még ha egyetemre készülsz arra is sok. Egyszerűen felesleges.


Szerintem a szakiskola sokkal jobbnak tűnik, ha újrakezdhetném tuti odamennék. Már akkor kapok szakmát mielőtt letettem az érettségit? Hogy a fenébe ne!!!!

2015. szept. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én szakközépbe mentem, az elhelyezkedés szempontjából a nyelv és az érettségi miatt jó volt. De ha a szakmát tényleg megtanulod, folytathatod szakiskolában, kevés a képzett szakmunkás, és ha tényleg jó, jól meg is fizetik.
2015. szept. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!