Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tóth Árpád Gimnázium vagy DE...

Tóth Árpád Gimnázium vagy DE Kossuth Lajos Gyakorló Gimnázium?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :D

Ki melyiket ajánlja jobban? :)

Dobj meg egy privivel, ha esetleg valamelyik a kettő közül szimpatikus és oda akarsz menni! :D

Köszi! :3

14/F



2015. szept. 25. 17:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Pesten vannak, vagy hol gondoltad?
2015. szept. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Jaaa, Debrecen.xd

Kossuth-ba ment barátnőm, azt mondta jó suli.

2015. szept. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Debrecen;)
2015. szept. 25. 17:34
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Debrecen 4 legjobb gimije a TÁG, Kossuth, Fakekas, Ady.

Ezeket csak méret alapján tudom sorbarendezni, mert mind a négy hihetetlenül jól működő sikeres iskola. Sajnos nekem azt mondták, hogy a Református Gimnázium az ország iskolája, így én hülye oda is mentem... ma a fél karomat odaadnám valamelyikért a 4 közül.


A kérdésre visszatérve mindkettő hihetetlenül jó iskola, nincs érdemi különbség.


Ady<Fazekas<Tág<Kossuth

2015. szept. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm:D
2015. szept. 27. 15:32
 6/13 anonim ***** válasza:
51%

Én a 2 iskoláról csak közelebbi ismerősök tapasztalatai alapján tudok nyilatkozni, van köztük diák, tanár is. Nagyon beleástam magam annak idején a debreceni iskolahelyzetbe, amit tudok azt leírom, bár biztos nem ér annyit mintha saját tapasztalatból írnék, ha ilyet kapsz, az felülírja az enyémet:)

A Kossuthban egy ideig tanító ismerősünk arról számolt be, hogy sokszor égett a tenyere, mert az óráját rendszeresen szabotálták olyan diákok, akiknek nem is volt szüksége az órai oktatásra, mert megengedhetnek 3 féle különtanárt is, meg hát nem is annyira érdekesek a jegyek, a pénz otthonról megvan, közvetlenül érettségi előtt majd egy kisebb vagyonért felkészülnek. Persze ez érint sok más élvonalbeli vagy annak mondott iskolát országszerte, nem szeretem ezt a szót, de a "sznobság" gyakorta előjön, presztízs egy ilyen iskola, apuci bejuttatja az illetőt, aztán mások rovására elszórakozik. De olyan tanárt is ismerek aki jóval többet tanított ott, sokat látott és jelentős túlsúlyban vannak a jó élményei, elismerően nyilatkozik az intézményről. A másik a Kossuthtal kapcsolatban az, hogy nem egy ember panaszkodott arra hogy bár olyan osztályban volt, ahol a matematika csak mit középszintű érettségi van tervben, másra szeretett volna összpontosítani, mégis erőltették másra tanulás kárára a komoly matematikát. Ugyanezt egyébként a Fazekasról is elmondták, hogy ott is nagyon zavaró tud lenni, másrészről lehet, hogy jó az ilyen erős matematikai alap is, de talán túllőnek a célon, mondjuk ezt más-más ember különbözően értékeli. Szerencsén is múlik persze, hogy milyen eresztés jön össze lelkületben, észben egy egy osztályban, de a Kossuth az itt felhozottakkal ellentétben összességében nagyon jó alapot adhat mindenféle képzésre, nem hiába tarják tehát számon élvonalbeliként. A Tággal kapcsolatban kevesebb információm van, csak diákoktól halottam elsőkézből véleményeket. Ott elmondták, hogy vegyesebb a felhozatal, nem a szó teljes, tökéletes értelmében vehető elit iskola már(lehet nincs is ilyen Debrecenben), vannak gyengébb eresztések, de kisebbségben, nem halottam azt, hogy lehúznának például másokat is. Én is azt láttam hogy annyira nem túl jó tanulmányi eredménnyel is kerülhetett valaki be a Tágba, bár valószínűleg a tabella alján és nem ez a jellemző. Az is lehet, hogy én is alulértékeltem valamennyire az illetőt és megtáltosodott a felvételi időszakára.:) De tudok olyan osztályról is amiben bizony ciki ha valaki nem ötöst kap és nem tudja az anyagot(!), és hozzá kell tenni hogy itt a jójegyeket is magasabb követelményekhez igazítják. Vannak mindkét helyen kiváló tanárok, akikre rábízhatod az előremeneteledet, meghát annyira nem túl jó tanárok, de azokat nemritkán meg is fúrják a szülők és általam most meg nem nevezett iskolákban időről időre felbukkannak onnan érkezettek.:D A Fazekas Gimnázium pedig az eredményei alapján a legkiválóbb Debreceni iskola már régóta. Ha a matematikát nem kedveli valaki, akkor mondjuk azzal meggyűlhet a baja, mert frusztráló lehet, hogy mással nem tudsz úgy foglalkozni miatta és aránytalanak tűnik a követelmény a terveidhez képest, tudok olyanról akinek ez és más iskolai dolgok hatalmas pszichés nyomást okoztak, bár aztán neki is rendeződött a dolog és maradt.:)

A Fazekassal kapcsolatban azt látom, hogy nagyon jól érzik magukat ott a diákok, építő jellegű, értelmes közösségek alakulnak ki. Összességében azt tudom mondani, hogy a különböző tantárgy kombinációkban, szakokban tanított nyelvekben térhet el kirívóbban ez a három intézmény, ez alapján lehet közülük választani szerintem. Én mindhárom intézmény engem érdeklő szakán bármikor elkezdeném a 9. osztályt, a negatív jellemzőket is azért írtam le hogy árnyaljam a képet. Nagyon bánom hogy bár szinte biztos, hogy mindegyikbe felvettek volna annak idején, ha nem is mindenképpen a lista legelején, én mégsem ezeket írtam be a jelentkezésnél.

2015. szept. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi:)))
2015. szept. 27. 16:08
 8/13 anonim ***** válasza:
68%
Én TÁG-os vagyok, csak ajánlani tudom az iskolát, sok barátot/ismerőst lehet szerezni és bárhol iskolatársaddal találkozol tudod, hogy számíthatsz rá. A tanárok is jól leadják az anyagot, segítik a továbbtanulásod.
2015. okt. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm:)
2015. okt. 29. 06:16
 10/13 anonim ***** válasza:
55%
TÁGos vagyok, de a Kossutot kellett volna választanom :(
2015. nov. 4. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!