Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit csinál egy gazdaságinforma...

Mit csinál egy gazdaságinformatikus?

Figyelt kérdés

2015. szept. 26. 15:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Legtipikusabbak (vegyesen):


- akik inkább gazdaságibb, mint technikai beállítottságúak: üzleti igények felmérése, megértése pontosítása, specifikálása, taszkok összeírása, feladatok továbbdelegálása fejlesztők irányába, minimális rálátás az informatikai fejlesztések technikai és gazdasági oldalára is egyaránt, gazdasági nyelvezet technikai oldalra való átfordítása és vissza a menedzsment irányába, projektmenedzsment, költségbecslések, költségkalkulációk stb.


- akik inkább technikaibb, mint gazdasági beállítottságúak: közepes szintű programozási feladatok elvégzése, elemzések és analízisek elkészítése, statisztikai és adatbányászati algoritmusok használata, fejlesztése, implementálása, adatbázis rendszerek használata, OLAP, OLTP rendszerek használata, BI rendszerek fejlesztés, kutatási feladatok stb.

2015. szept. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%
másodéves gazdinfós vagyok és én még mindig nem tudom hogy mit fogok csinálni, azaz hogy mit is csinál egy gazdinfós (már kérdeztem az egyik tanáromtól is és ő sem tudta)
2015. szept. 27. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
43%

#2-es

Ha nem tudtad mit csinál egy gazdinfós, akkor mégis miért választottad ezt a szakot? (#1-es voltam)

2015. szept. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nyilván azt csinál, amire specializálódik. Én pl programozok(.Net,Java), mivel ez a része érdekel.


Érdemes szem előtt tartani, hogy ez informatikai képzés és a 7 félévből kb 1 félévet tesznek ki a gazdasági tárgyak. Kivétel képez ez alól a BCE, ahol a közgázt részesítik előnyben.

2015. szept. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Ezt csinálja a gazdinfós:


[link]

2016. szept. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!