Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a Premontrei Szent...

Milyen a Premontrei Szent Norbert Gimnázium Gödöllőn?

Figyelt kérdés
Ebben a tanévben fogok felvételizni és még keresgélek gimiket. Ezt most találtam de nem tudtam meg a honlapról semmit és még ismereősöm sincs olyan , aki odajárna.
2015. okt. 1. 18:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Szervusz!


Én Premis voltam, és azt mondom, hogy nagyon jó volt. 8 évet töltöttem ott, és gyakorlatilag minden tanárom nagyon jó volt mind emberileg, mint tanárként. Nem állítom azt, hogy nincsenek rossz tanárok, de azt állítom, hogy ha valamelyik tárggyal szeretnél foglalkozni mélyebben, akkor ahhoz találni fogsz valakit. Ha esetleg biológia/kémia érdekel, akkor főleg, már legalább 2 éve indult külön biológia-kémia tagozatos osztály.

Mivel én csináltam az iskolai hangosítást, volt alkalmam látni belülről is az iskola működését, és egy dolgot nagyon fontosnak tartok: nagyon jó, hogy nem függtünk a KLIK-től és az államtól, sokkal nagyobb önállóságunk volt így.


Ha szeretnéd, valamikor akár élőben is tudok mesélni (főleg, ha Gödöllőn vagy Budapesten laksz :) ), de kérdezz itt is nyugodtan!

2015. okt. 2. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm

Még az érdekelne, hogy milyen tagozatok vannak még? és hogy ugy hallotam hogy ez ilyen egyházi iskola. mennyire érzékelhető ez az iskolá? mert ugymond én nem nagyon "foglalkozom" ezzel a dologgal.

2015. okt. 2. 06:41
 3/3 anonim ***** válasza:

Külön tagozat csak biosz-kémia tárgyaknak van; ezen kívül van nyelvi előkészítő évfolyam; meg egyházzenész szakképzés. Ez utóbbi viszont, gondolom téged nem érint. :)

Valóban egyházi iskola, és nem árt, ha legalább minimális ismereted van a katolikus hitről, mert a felvételinél van egy hitéleti elbeszélgetés. És hogy mennyire érzékelhető? Az iskola szervez hitéleti programokat, miséket, lelki gyakorlatokat, de nagyon sokan vannak, akik nem is hívők, és még többen, akik nem foglalkoznak vele.

2015. okt. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!