Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Apáczai Csere János Gyakorló...

Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium Komplex természettudományos szakára az elmúlt években hány ponttól hívtak be szóbelizni, illetve hány ponttal lehet bekerülni?

Figyelt kérdés
Maga a tagozat nehéz? Valaki tudna róla mesélni? :) Nagony megköszönném!
2015. okt. 8. 20:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Én humános vagyok:)

Gondolom tudod, hogy számolja az Apáczai a felvételit.

Ez a tagozat felezi a magyart, a matekot viszont normálisan számolja (azt hiszem, nekünk pont fordítva volt). Ez 75 pont. +10 pont a tanulmányi eredmények (ha kitűnő vagy).

Tavaly talán 65 vagy 66 volt, ami ehhez kellett, de lehet keverem a mat-fizzel.

A matek-fizika tagozattal lesztek egy osztályban, de a készségtárgyakon és a földrajzon kívül minden bontva van.

6 kémiaórája van a tagozatnak, ami elég húzós.

Szerintem talán a legkeményebb szak a suliban.

De megéri ide járni. :)

Szerintem az idén magasabbak lesznek a pontszámok. De, ha 70-75 pontod van, nyugodt lehetsz.

2015. dec. 22. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem a bátyám oda jár. Most végzős. 5-en kibuktak. De, őket Villányi tanította, és aki nála kettes kémiából, az megcsinálja az emelt kémiát 90% felett :D Szóval nem könnyű, de az országban itt a legjobb a kémiatanítás. Aki odajár, az általában szereti. Nekem csak pozitív tapasztalataim vannak a suliról a tanárok, és a diákok szempontjából is. Remélem ikerülni fog, és felvesznek, és tetszeni fog. Hajra! :)
2016. jan. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Huha, koszi :D A felvetelit elegge elszurtam, olyan 70-73 pont korul lesz. Vegul a human tagozatot jelolom meg, de a kemia oktatas meg mindig nagyon szimpatikus :)
2016. jan. 24. 15:25
 4/4 anonim ***** válasza:

Eszembe jutott valami...

A szóbelire való behíváshoz nem számították tavaly a tanulmányi pontokat.

Tehát az a 66 pont az mondjuk 46 pont matek és 40 magyar kémiára.

Humánra tavaly 62, 50 pontos magyar (így jön ki legkedvezőbben), mellett 24 pont matek.

Bár, ha van műveltségi dobogós helyezetted, akkor sokkal könnyebb. Tavaly 71 ponttal is volt, akit felvettek a humánra (műveltségi 1. hely).

Onnan jutott eszembe, hogy kiszámoltam, hogy 77 pontom lett volna jegyekkel és csak 67-et számoltunk amikor megvolt, hogy hány ponttól hívnak be :D

2016. jan. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!