Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek 4,5-os atlaggal...

Szerintetek 4,5-os atlaggal hova erdemes mennem? (Budapesten belul)

Figyelt kérdés
Az utobbi evekben, minden evben 4,4-es atlagom volt, tavaly 7.ev vegen 4,5. Elsosorban angol nyelvet, vagy mediat szeretnek tanulni, egy viszonylag eros gimnaziumban. (Nem szeretnek megfulladni a tanulastol, de tartani szeretnem a szintet) Ezeken gondolkoztam, bar meg nem vagyok tul jartas a temaban, nemsokara kezdodnek a nyilt napok, ugy talan konnyebb lesz, de: Kispesti Deak Ferenc Gimnazium, VIII. keruleti Korosi Csoma Sandor, Karinthy Frigyes Kettannyelvu, Zrinyi Miklos gimi, Szent Laszlo, Szent Istvan es Weores Sandor Alt. iskola es Gimnazium. Egyenlore sok, leszeretnem szukiteni a kort. Tudnatok velemenyt mondani ezekrol a gimnaiumokrol? :) Elore is koszonom

2015. okt. 11. 09:44
 1/4 cupcake10 válasza:
szia én is éppen gimit keresek csak én hatosztályosat. Amiket én is kinéztem (és ezek elég erősek ) : Toldy Ferenc gimnázium , Eötvös gimnázium , óbudai árpád gimnázium (mind budapesti) remélem tudtam segíteni egy kicsit :)
2015. okt. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nagyon vegyes erősségű gimiket írtál :)

Talán valahogy így rangsorolnám őket:

1. Szent István, 2. Karinthy, 3. Szent László, 4. Kőrösi, 5. Deák, 6. Zrínyi, 7. Weöres.

Az az igazság, hogy a Szent László és a Kőrösi között nagyon nagy a különbség, úgyhogy kéne valami a kettő közé :)


Külön vélemények:

István: Hát, nagy különbség van a többi között, mert elég erős. 4,7-8as átlag, és 70-75 pontos központi nagyon minimum oda a szóbelihez. Aztán a maxos szóbeli (van magyar és matek része). Amúgy a közössége nagyon jó, nagy hangsúlyt fektetnek a zenére. De inkább a reál és a humán, általános tantárgyakra fókuszálnak, mint inkább a nyelvekre.


Karinthy:

Nagyon erős a nyelvoktatása, főleg a kéttannyelvűbe. Ide az átlagodda 80 pontot minimum kéne írni a központin. Itt is nehéz a szóbeli, verselemzés, és nehéz, szívatós matekfeladat. Itt is jó a közösség, meg úgy minden, kiterjedt szakkörök vannak.


Szent László:

Nagy hangsúlyt fektetnek a nyelvoktatásba, elég jó. Szerintem, amit leírtál, neked a legideálisabb lenne, mert ugye a média tagozata nyelvi előkészítős.


Ha a XVIII. kerületi Kőrösire gondoltál, akkor az eléggé gyengusz az első háromhoz képest, de szerintem úgy az első nyelvet egész kényelmesen meg lehet tanulni rendesen.


Kispesti: Az szerintem elég gyenge, azt hallottam, hogy a 10.-esek tavaly a legjobb angol csoportban (!) még csak az irányokat (directions, right and left, ilyesmi), útbaigazítást vették, ami elég szomorú. Viszont a média tagozata szerintem jó :)


A Zrínyiben meg a Weöresben csak általános tagozat van, a szakköreikről semmit nem mond az internet, szerintem nézz körül a nyílt napon mindenképpen :)


Ezeken felül még ezekre a gimikre érdemes egy kis pillantást vetni:

Berzsenyi Gimnázium (van sok szakkör, filmklub, meg ilyesmi, nyelvi tagozat angol és francia, olasz, vagy német párosítással), Madách Imre Gimnázium (abszolút nyelvekre specializálódott, és nagyon híres a színjátszó, meg a média szakköre, sok embert felvettek a színművészetire innen, de lehet, hogy az átlagoddal kicsit erős lenne :/ ), Leövey Klára Gimnázium (első-második nyelvet jól tanítják, van média tagozat), Teleki Blanka Gimnázium (szinte ugyanaz, mint a Leövey, kicsit talán jobb és a magyar is emelve van a médiás tagozaton :) )



Remélem segítettem :)

2015. okt. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Melyik kerületben ?
2016. ápr. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A Zrínyiben és Weöresben nem csak általános tagozat van.

Zrínyi: rendészeti

idegenforgalmi

általános


Weöres: nyek emelt magyar

nyek emelt matek-infó

dráma

2018. márc. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!