Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Közigazgatási téboly?

Közigazgatási téboly?

Figyelt kérdés

Jövőre szeretnék egyetemre menni. Sajnos nagyon fontos szempont, hogy minél rövidebb képzést válasszak és friss diplomásként hamar legyen munkám (lehetőleg a szakmámban).


2 szakon gondolkozom: közigazgatás-szervező/igazgatásszervező

Mindkettő van a Közszolgálati Egyetemen.


Pontosan mi a kettő közötti különbség? Melyik a keresettebb/melyiknek van biztosabb helye a munkaerőpiacon?


A válaszokat előre is köszönöm!


18/L



2015. okt. 28. 13:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha végzel be tudnak nyomni a közigazgatásba?,mert anélkül végezhetsz,nem sokat fogsz vele érni.Sajnos manapság így működik.:-(
2015. okt. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Pontosan, mire gondoltál #1?

Nekem már mindegy hol dolgozom, az álmaimról letettem, legyen munkám mihamarabb és kész. :/

2015. okt. 28. 13:58
 3/10 anonim ***** válasza:
Hol szeretnél dolgozni? (Kormányhivatal,okmányiroda.....)
2015. okt. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#3!

Írtam, hogy nekem már szinte mindegy. Abban reménykedem a közigazgatásban mindig van munka. Lehet ez okmányiroda vagy éppen kormányablak is. El szeretnék helyezkedni a diplomámmal, nem csak dísznek kell, mert ma már "mindenkinek van". De nincsen 5-6 évem tanulni sajnos, ezek pedig 3 év alatt elvégezhető szakok.

2015. okt. 28. 19:44
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb alapképzést 3 év alatt elvégezhető. Itt is csak az alapképzés 3 év. Szerintem emiatt kár lemondani az álmaidról, válassz másik alapszakot, és végezd azt el.
2015. okt. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az NKE képzései közszolgálati képzések ergo: Ha végzel 100% h lesz munkád és 60% h abban az irányban amit végeztél.


Habár én rühellem a köziget mert undorító egy tárgy de kinek a pap.....

2015. okt. 29. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#5!

az álmaim 5-6 éves képzésben vannak :)


Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz!

2015. okt. 29. 09:12
 8/10 anonim ***** válasza:

A 2 képzés majdnem teljesen ugyanaz, minimális átszervezés és új akkreditálás miatt van eltérő nevük.

Jelenleg viszonylag könnyű elhelyezkedni ilyen diplomával és elég sok irányba el lehet menni Kormányhivataloktól NAV-on át a Bevándorlási Hivatalig. Magas fizetésre és jó munkakörülményekre természetesen nem érdemes számítani, hisz ez állami szféra, de nem leszel munkanélküli.

2015. okt. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyébként jó látni,hogy azt írjátok,hogy el lehet helyezkedni, a való élet nem ezt mutatja.Ha nincs ismerősöd az állami szférában akkor cse.zheted!
2015. okt. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Itt tanulok, van egy csomó gyakornoki állás, szóval ha nem zavar, hogy heti 2-3X 12 órát vagy az egyetemen a többi nap már akár 15:00-kor hazamehetsz (igen, 8:00-tól 20:15-ig vannak órák, bemenni kötelező) akkor még tanulás közben is vállalhatsz munkát, nem ismerek olyat, akinek ne lenne ezzel a diplomával állása.
2015. nov. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!