Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Infrmatikai középiskola...

Infrmatikai középiskola Budapesten?

Figyelt kérdés
A jelenlegi gimimben (Árpád) a matekot és a fizikát nem értem. Emellett a többi tantárgy sem könnyű. (de azokkal még megbirkóznék) Mivel tipikus gamer vagyok , ráadásul a szakmai háttere is érdekel , ezért informatikai szakközépre gondoltam. Mennyire erős a matek? Hány informatikai szakközép van budapesten, és hol? Jöhetnek vélemények, krtikák, bármi

2015. okt. 31. 22:53
 1/2 anonim ***** válasza:

gamer != informatikus

Matematikai nyelven: A gamer halmaz, bár tartalmaz közös elemeket az iformatikus halmazzal, a kettő különbsége nagyobb halmazokat képeznek, mint a metszetük.


Szakmai háttere is érdekel - minek? Játék készítő akarsz lenni?


A matek hozható. Deriválás 1 nehézségét vegyük egy egységnek, akkor integrálás 3 egység, complex számok kevesebb, mint 1, halmaz elmélet 3, sorok és sorozatok 3, hálók és folyamok 5, algoritmus elmélet 2.

Ha ez egy középiskolás gimis anyaghoz kell hasonlítani, akkor 4 félévnyi (=2 évnyi) mateknak felel meg kb.


Ahol én tanultam, az már megszűnt, de az volt a jó benne, hogy akkreditált képzésről volt szó, tehát, aki akart tovább mehetett BSC-zni, és az addig tanult évei megmaradtak kreditként, nem kellett újra tanulni azokat.

Ellenben, aki akart, csak lóghatott és megvolt a kettese, és semmire nem ment vele, de mivel fizetett eleget tandíjba, és pótvizsgára, megkapta a kettest, majd megkérték, hogy lehetőleg a szakmába sehol ne helyezkedjen el. De voltak díjnyertes diákjaink is, akik a kategóriájukban országos tekintetben elsők lettek a szakdolgozatukkal. Úgyhogy szerintem ami érdekel, azt meg tudod ott tanulni, de ami nem érdekel, ki tudod bekkelni annyira, hogy ne korlátozzon az elképzeléseidben.

2015. okt. 31. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is elmentem annó olyan szakközépbe ahol erősebb volt az infó, mert szerettem gépezni. Akkor persze fingom nem volt még róla, hogy informatikával akkor érek kb. valamit ha továbbmegyek egyetemre, oda viszont kőkemény matek kell.

A középszintű informatika semmire nem jó, az emelt szintűből már tudsz valamit hasznosítani egyetemen is, de a matek sokkal fontosabb.

Vagy van az a lehetőség, hogy elvégzel valami ezzel kapcsolatos OKJ-t, de abból meg nem lesz nagy karrier.

2015. nov. 1. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!