Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségi pontszámításnál...

Érettségi pontszámításnál hogy van ez?

Figyelt kérdés
A középiskolai tantárgyak 11. és 12. évvégi osztályzatát pontként kell vinni és közte egy természettudományos tárgynak is szerepelnie kell. Nekem ez a biológia és fakton vagyok. A pontszámítás úgy történik, hogy választhatom a fakultációs évvégi jegyem vagy az alapórai évvégi jegyem (ugyanis alapórára is be kell járnom) és nyilvánvalóan azt viszem, amelyiknek jobb az eredménye. Viszont az iskolai rendszer úgy működik, hogy a bizonyítványba az alapóra és a fakultáció jegyének az ÁTLAGÁT írják be, így nem visszakövethető a külön faktos és külön alapórai jegyem. Mit kéne csinálnom ilyenkor? Hogy működik?

2015. nov. 1. 08:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha egy jegyed van a két óra alapján, akkor azt.
2015. nov. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Természetesen azt írod be, ami a bizonyítványban van. Ez, hogy külön jegyet adnak a kettőre, az iskola hóbortja, amúgy semmi jelentősége nincs.
2015. nov. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De hát az érettségi lehetővé teszi, hogy vagy a faktosat vagy az alapórait írjam be, attól függően hogy melyik a jobb! Minek írnám be azt, ami a bizonyítványba van (a kettő átlagát), mikor sokkal jobb pontot kapnék, ha csak az egyiket választanám, ami meg is van engedve???!!! csak azt nem tudom, hogy hogy kéne igazolnom, ha a bizonyítványban a kettő átlaga van
2015. nov. 1. 10:31
 4/5 anonim ***** válasza:

"De hát az érettségi lehetővé teszi, hogy vagy a faktosat vagy az alapórait írjam be, attól függően hogy melyik a jobb!"


???? és ???? Mit enged meg az érettségi? Ezt nem értem.


"Minek írnám be azt, ami a bizonyítványba van (a kettő átlagát), mikor sokkal jobb pontot kapnék, ha csak az egyiket választanám, ami meg is van engedve???!!!"


- Talán mert nincs hivatalos nyoma a jegyeknek külön, legfeljebb a naplóban?

2015. nov. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Amúgy nem feltétlen kell a bioszt számítatnod, azt fogják beszámolni neked, ami a legkedvezőbb.

Nekem is egybe volt a magyar faktos és alap órás jegyem és tényleg nem lehet külön számoltatni. (Bár ha faktra jársz, akkor gondolom erősen rágyúrsz és ötös vagy belőle. Nem?)

2015. nov. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!