Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SZIE Gépészmérnök karon nem...

SZIE Gépészmérnök karon nem rég végzett diákokat keresek. Milyen könyveket érdemes beszerezni, esetleg olvasgatni az egyetem megkezdése előtt?

Figyelt kérdés
Bármilyen segítségnek örülök.

2015. nov. 1. 15:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Semmilyet. Majd az egyetemen mondják mi kell és azt tanulod sorban.
2015. nov. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Szia! Gondolom nem rég végeztél az egyetemen. Mik a tapasztalataid? Nincs ismerősöm, aki a SZIE végzet, szóval csak Tőled tudom megkérdeni. Mennyire érezted nehéznek? Milyen tanuló voltál középiskolában?"


Én most fogok végezni Műszaki mendzser levelezőin.

Tapasztalat? Nagy kalap fos. Hozzáadott érték közel 0 követelés az megy, fizessél mindenért, a tanárok egy jórésze nulla, a kis maradék próbál kihozni a maximumot abból amiből tud. Letojták a fejünk sokszor elmaradtak órák, de azért követelni tudtak, mert a pótvizsga díját fizesd be. Most, a diplomamunka írása közben lehetetlenség összehozni velük egy konzultációt...

Mondjuk én MSc-t csinálok már meló mellett, engem annyira nem érdekelt, de ha BSc-n ezt csináltam volna vagy ne adj isten fizetősön végzem el, felvágom az ereimet, hogy ezért fizetnem kell...


Én Győrben végeztem a mérnöki alapdiplomám, hát 100x több hozzáadott értéket kaptam, és jóval keményebb is volt.


Középiskolában erős 3-as 4-es szintet hoztam, 4,6-ra érettségiztem.

2015. nov. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

OE gépész vagyok, szóval gondolom szentisvánon' is hasonló lehet.

Habi tárgyak : agt, infó, makró, kémia. Nem nehéz belőlük a kettes. A géptan igazából egyszerű gimis fizika, teljesítmény, áttétel, csigák, munka, a kémián is elég basic dolgokat kérdeznek. Infón huffmann kódot és kettes számrendszerbe való számolást kellett csak megtanulni. Makró meg olyan, hogy előző zh-k ból érdemes, mert azért abból volt mit olvasgatni. (csak felesleges, mert ne közgazdászok vagyunk)

Ha jársz előadásra, gyakorlatilag egy délutános készülés mindegyiken.


Minden másra viszont ami már egyetemi szintű ismeretanyag javaslok egy hetente képben levést a dolgokkal, mert kegyetlenül meg fognak szorongatni.

Mechanikából megnézheted a determináns számítást, és a vektorokkal való műveleteket, erő-erőkar dolgokat.

Matekból hatványozás azonosságok nem szoktak menni a társaságnak meg a nevező gyöktelenítése. Logaritmus, ln ről érdemes tudni, hogy az az e alapú logaritmus.

Anyagtudomány na az itt egy nagyon kegyetlen tárgy. Két részből fog állni az egyik a szilárdsági igénybevételek, a másik a metallográfia. Százalékot nagyon tudjál számolni.

2015. nov. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat!
2015. nov. 1. 21:21
 5/8 A kérdező kommentje:
Esetleg, ha van aki a levelezőn végzett az is nagyon érdekel. :)
2015. nov. 1. 21:22
 6/8 anonim ***** válasza:

a levelező szerintem egy elég nagy zsákutca, mert gyakorlatilag érettségivel vagy a munkaerőpiacon, és diákigazolványod sincs

nappalin szerintem ez az eset praktikusabb, mert van diákigazolványod és tudsz diákmunkát vállalni


órákra meg tudod ki jár egyébként is :)...

2015. nov. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
HŐTAN!
2015. nov. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért a műszaki menedzsert ne hasonlítsuk már a gépészmérnökihez kérem szépen :) pláne ne a levelezőst. Igen is van értéke a SZIE-s gépészmérnöki, mezőgépész diplomának. Könyvekkel kapcsolatban egy jó tanács: Ha majd elkezded az egyetemet keresd meg a facebookon a szie-gek piac klubbot, ott sok használt jegyzetet tudsz venni olcsóbban.
2016. jan. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!