Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE Skandinavisztika és...

ELTE Skandinavisztika és ehhez kapcsolódó egyéb kérdések. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok, idén érettségizek és annak ellenére hogy megnéztem már pár dolgot a szakról, szeretnék olyan emberek alapján is informálódni akik a kérdésemhez kapcsolatos tapasztalattal rendelkeznek. :)

Szóval ha jól láttam 420 körül volt a tavalyi ponthatár, ami elég húzósnak tűnik így elsőre(legalábbis nekem..:d). A kérdéseim pedig a következőek lennének:

-Csak angolul beszélek(idegen nyelveket figyelembe véve). Ha nincs semmi német/skandináv nyelvi tapasztalatom belevágjak?

-Véleményed szerint elég a középfokú nyelvvizsga?

-Sokan esnek ki az első év után?

-Sok a jelentkező erre a szakra?

Kicsit eltérő kérdések de ha esetleg hozzá tudnál szólni hallgatlak!

-Egy akármilyen skandináv tolmácsra/szakfordítóra van kereslet?

-Skandináv országokban van akármilyen kereslet magyar nyelvet beszélő tolmácsra?

-Más országokban van kereslet akármilyen skandináv nyelvet beszélő tolmácsra/tanárra?

-Egy jól kereső tolmács/fordító angol(/német) és anyanyelven kívül hány nyelvet beszél még olyan szinten hogy azzal dolgozni tudjon?



2015. nov. 1. 16:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Skandináv nyelvekkel jól el lehet helyezkedni, érdemes megpróbálni.

Néderlandisztika is jó, esetleg azt is jelöld be, az több egyetemen van.

2015. nov. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem skandinavisztikás voltam, de nagyon jól el lehet helyezkedni vele, és a skandináv nyelvekkel lehet a legjobban keresni, mert alig van belőlük. Bár nagyobb igény van rá az üzleti életben, de mivel nincs olyan nagy konkurenciád így lehet tolmács-fordítóként is el tudsz helyezkedni, nagyjából nyitott kapuk vannak előtted, de azt ugye tudod, hogy kell hozzá a mester, hogy fordító vagy tolmács legyél. Úgy van, hogy kell egy felsőfokú és egy középfokú nyelvvizsga a mester felvételire, általában ezt a 2 nyelvet szokták használni a tolmácsok, ha nem olyan erős a középfokú nyelvtudás, akkor inkább mennék a fordítóra a helyedben, mert a tolmácsnál értelemszerűen aktívan kell használni mindkét nyelvet.

Minden nyelvi szak első évének végén van egy nyelvi alapvizsga, ami azért elég kemény szokott lenni, megcsinálható, de ehhez folyamatos tanulás kell az évben, mert ezt nem lehet 1 hét alatt bepótolni. Amúgy ha ezen megbuksz se jelent kibukást, de mivel a tárgyak többsége ráépül az alapvizsgára, ezért nem veheted fel őket és sok esetben csúszhat így az ember. Amúgy van esélyed csak angollal is, igazából minden attól függ, hogy mennyit fektetsz bele, hisz mindenki az elejéről kezdi.


-Más országokban van kereslet akármilyen skandináv nyelvet beszélő tolmácsra/tanárra?

Az Európai Parlamentnek van külön tolmács-fordító gyakornoki programja, ezek 5 hónaposak, ha eljutsz arra a szintre szerintem érdemes megpróbálnod és bedolgoznod magad.

2015. nov. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
tolmács-fordító mesteren nincs skandináv nyelv. angol és francia/német/kínai (az eltén), orosz szegeden, és a bme-nek fizetős képzésén van több nyelv (tán spanyol és olasz még, meg orosz ott is) de skandináv nyelv egyik helyen sincs!
2015. nov. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat, mind hasznos volt szamomra! Ha elmegyek nederlandisztikara, vagy skandinavisztikara akkor az elso 6 feleves alapkepzes alatt el lehet sajatitani annyira a nyelvet hogy kozepfoku nyelvvizsgat tegyek belole? Mert az angolt felsofokon tervezem a januari vizsgaidoszakban.


Ui.: Bocsanat a helyesirasi hibakert, telefonrol vagyok

2015. nov. 1. 22:34
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

skandin a diplomád egy felsőfokú nyelvvizsgának felel meg a választott nyelvedből

és gyak érteni fogod a másik kettőt is (pl norvég az alapnyelved, akkor abból C1-es szinten leszel, és meg fogod érteni a svédet is, meg a dánt is, bár azt inkább írásban)

2015. nov. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!