Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van heti dolgozat maximum?

Van heti dolgozat maximum?

Figyelt kérdés
Van valami maximum értéke a héten írható dolgozatoknak? Jövőhéten konkrétan csak 3 tárgyból nem írok dolgozatot, egyáltalán nem egészséges ez így.

2015. nov. 6. 18:15
 1/9 anonim válasza:
Nálunk nem hétre, hanem napra van megszabva a dogák száma. Ha témazáró, akkor csak 2 lehet, ha csak röpi vagy felelet, akkor bármennyi ehet.
2015. nov. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A házi rend / pedagógiai program ír erről.
2015. nov. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Sajnos a sulim házirendjében is csak ez a napi 2 témazáró van, ami nagyon nem igazságos... Hihetetlen, hogy ennyire nincsenek tekintettel a tanulókra, engem mentálisan kikészít az iskola, csomókban hullik a hajam a stressztől. Alig várom, hogy elszabadulhassak ebből az országból.
2015. nov. 6. 18:38
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem csak ma es tegnap összesen 3 zh-m volt, amikre több órákat kell készülni (mégtöbbet, ha nem készülsz folyamatosan), és minden héten van minimum 1-2. A gimis tz-k ezekhez képest szinte semmi, visszasírom azokat az időket, pedig még csak elsős egyetemista vagyok :D Eddig egyetemen többet tanultam, mint gimiben összesen (érettségire való készüléssel együtt), pedig kitűnő voltam. Te készülsz egyetemre, kérdező? :) Amúgy napi max 2 tz, azonkívül akár minden órán írhatsz röpiket, nincs megszabva.
2015. nov. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen, készülök egyetemre, de szerintem azért van különbség az egyetemi tananyag között (ami jobb esetben érdekel vagy legalábbis maga a tudat, hogy az egyetem a végső cél felé, a munka felé amit végezni akarsz terelget) és egy gimnázium között, ahol olyan dolgokkal untatnak, amit soha többé nem veszel elő gimnázium után csak ha az állásod vagy a választott szak azzal valamilyen szinten összefüggésben van.

Egyébként mindenki ezzel a nagy "jjaaaajj az egyetem sokkal nehezebb" dumával jön, amit meg is értek, mert nem kis kihívás, de mindenkinek más a stressz tűrése. Én ha bejutok az egyetemre (márpedig be fogok, mert szerencsére alacsony a ponthatár), akkor végre kicsit megnyugszom, mert lesz időm olyan dolgokkal is foglalkozni, ami érdekel.

2015. nov. 6. 19:22
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálunk mindig lehetett beszélni a tanárokkal
2015. nov. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nálunk már nem lehet, mert mindegyik ragaszkodik az elképzeléséhez :/
2015. nov. 6. 20:46
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, nagyjából igaz, hogy egyetemen azt tanulsz majd, amit szeretsz, hisz ezért választottad. Én viszont ki nem állhattam a törit, mérnökin vagyok, viszont lesz valamelyik félévben jog, meg pár közgázos tárgy, amikért nem vagyok annyira oda, de végig tudom majd csinálni. Remélem :D Viszont, ha humános szakra mész, akkor matekkal nem nagyon fogsz találkozni, vagyis az esetek nagy többségében. Szép napot neked!
2015. nov. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Természettudományos szakra megyek, biológiát fogok tanulni és a konkrét tantárgy, amik miatt így kiakadtam a földrajz és a töri. :D Nem értem, hogy tudja valaki szeretni. Szép napot!
2015. nov. 7. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!