Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nemzeti Közszolgálati Egyetem...

LiNorina kérdése:

Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Kar vélemények? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Érettségi előtt állok, és nagyon érdekelne a bűnügyi nyomozás. A NKE RTK-t néztem ki, viszont kicsit visszatart a fizikai felvételi. Elolvastam a követelményeket, szerintetek a hátralévő hónapokban lehet esélyem felkészülni rá, ha eddig nem sportoltam? Valaki aki oda jár, esetleg ott végzett, mesélne nekem az egyetemről és erről a szakról? Minden érdekelne, hogy mire számítsak, mennyi esélyem van, és hogy megéri-e ide jelentkezni. Mindenképp valami rendőri munkát szeretnék, de a bűnügyi nyomozás vonz a legjobban. Könnyű elhelyezkedni? Alacsony/magas a várható fizetés?

2015. nov. 6. 19:33
 1/6 anonim ***** válasza:
hát bírod az erőszakot, szereted az akciókat, nem félsz az alvilágtól és nem csak a tv-n keresztül ismered a szakmát, hanem testközelből is, akkor ez a szakod.
2015. nov. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%
nagyon nehéz ez a szak ,állítólag rengetegen megbuknak,az is lehet,hogy nem is bünügyinyomozó leszek,ha elvégzed,fizikai is nagyon durva,futópályáról ne is beszéljünk..nagyon meg kell gondolni ezt
2015. nov. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Sok tanulással meg lehet csinálni.

Felvételi: 2000m síkfutás, helyből távol, függés vagy fekvenyomas,4*10e ingafutas. Fenn van a neten egy táblázat a pontszamitasrol. 80 pontot kell elerni, egyáltalán nem vészes. Egyik nap csináld meg az összeset, számold ki a pontjait, ha nagyon siralmas akkor sokat kell edzened rá.

2015. nov. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Itt megtalalsz mindet, szerintem a számok között kb 10perc szünetet tarts, mert ha úgy jön ki a lépés ott sem lesz több időd.

2015. nov. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szintén idén érettségizem, és ide fogok jelentkezni.

Elsőre ijesztőnek tűnhet a fizikai, de figyelj, ha tényleg ez érdekel, ide szeretnél mennk

2015. nov. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

*bocsi, véletlenül rányomtam az előbb a küldésre.

Szóval, ha tényleg ez érdekel, ide akarsz menni, ne ez tartson vissza! Augusztusig röhögve fel tudsz készülni. Ha nem csalod el! Hetente a minimum a 4 edzés úgy, hogy előtte nem sportoltál. Ha úgy jön ki, napi kettő is mehet szerintem simán.. Futásra menj rá, mert az alapkiképzésen sokat kell, úgyhogy bírni kell. Illetve a fekvőt szeretik még a kiképzés alatt.

Csupán hinned kell,tudatosan tenni érte és akkor sikerülni fog minden! Ingyen semmit nem adnak, nyilván te is tudod.

7 évig versenyszerűen sportoltam, heti 5-6-7-8 edzéssel, térdműtét miatt volt egy kb 1 éves kihagyásom, csak ellébecóltam, és ettől az évtől kezdtem újra rendesen. Úgyhogy hidd el, fel tudsz készülni.

Tanulásban is készülj rá, egy emelted legyen legalább a pont miatt, mivel eléggé magas a ponthatár (kivéve a 2015-ös, 356 körül volt, de előtte mindig 400 felett)

Ahogy az előttem szóló írta, hogy sokan megbuknak állítólag, arra csak annyit mondok, hogy Rajtad múlik, mennyire vagy elhivatott. Nyilván nem könnyű, sok a jog..stb, de mint mondtam, ingyen semmit nem adnak. Cserébe viszont tudomásom szerint, nagyon jó a társaság, jók a tanárok, és nem mellesleg az ösztöndíj, amit kapsz sem elhanyagolható :) Az még egy plusz motiváció arra, hogy tanulj.

Illetve olvastam, hogy nem biztos, hogy bűnügyi nyomozó leszel. Igen, ezt én is hallottam a napokban olyantól, aki szintén rendőr volt, mert először csak lopásokkal kezdesz.. Stb Mire eljutsz oda, hogy ún. "életellenes bűncselekményekkel" foglalkozz, lehet meg is gondolod magad, mert megtetszik másik "ágazata" ennek az egész nyomozósdinak.

Illetve nemrég mondta nekem egy ezen a szakon végzett személy, hogy egyáltalán nem bánta meg, hogy ide jelentkezett.

Elhelyezkedés. Ha végzel, felajánlanak neked egy helyet, amit igazából 30 napon belül (ha jól emlékszem) el kell fogadnod. Szóval állások lesz.

Fizetésről nem igen tudok mit mondani, de egy tavalyi statisztika alapján a közigazgatás,rendészet, katona az orvos alatt helyezkedik el.

Remélem, valamit tudtam segíteni!

2015. nov. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!