Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Segitenetek a tovabbtanulasban...

Segitenetek a tovabbtanulasban? (lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Arrol lenne szo,hogy en szeretnek rendor lenni. Ehhez pedig kell egy alap rendeszeti suli (4 ev erettsegivel) azutan elkell mennem egy rendes rendor suliba ahova fizikai,es pszichologia felveteli is lesz! Mivan akkor ha nem vesznek fel a rendor suliba? Ujra tanulnom kell 4 evet,vagy van mas megoldas?

2015. nov. 14. 01:09
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Legyel katona:)
2015. nov. 14. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
62%
Nem kell rendészetibe menned. Elmész egy normál gimibe, leérettségizel és felvételizel az NKE-re, arra a szakra, amelyik tetszik. Ha lesz elég pontod, akkor bejutsz, ha nem, akkor megpróbálod a következő évben.
2015. nov. 14. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem is inkább egy normál gimibe menj. Ha van jó nyelvérzéked, ajánlom a nyelvi előkészítő szakot, ahol 1 évig a nyelveken van a hangsúly. És a következő 4 évben kezdődik rendesen a többi tantárgy tanulása.

Ez ad plusz 1 évet, ha ügyes vagy, az első évben szerzel nyelvvizsgát, ami egyetemre való jelentkezéskor plusz pontokat ad.


Azért mondom inkább a gimnáziumot a rendészeti szakközép helyett, mert ott gyakran alacsonyabb szintet lőnek be az oktatásnak, mert "csak" szakközepesek tanulnak ott, és általánosítanak. Egy gimiben erősebb képzést kapsz és (szerintem) könnyebb onnan bekerülni felsőoktatásba.

Már ha a Nemzetvédelmi Egyetemben gondolkodsz. Ha csak simán utcán sétálgatós-ellenőrzős rendőr szeretnél lenni, elég a szakközép.


De ha irodában, magasabb rangban szeretnél dolgozni, mindenképp egyetem kell hozzá.

2015. nov. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
62%
Nemzeti Közszolgálati Egyetem a neve már, bocsi.
2015. nov. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!