Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti hogyan szoktatok ráhangolód...

Ti hogyan szoktatok ráhangolódni a vizsgaidőszakra?

Figyelt kérdés

Elhatározzátok, hogy "Igen most leülök tanulni és amíg xy részig el nem érek nem hagyom abba!" és ezt teszitek mindennap vagy életmódbeli változásokkal is felkészültök a tanulásra?

Mik a legjobb tippek?

Köszönöm a válaszokat, nekem ez lesz az első.. :D



2015. nov. 18. 15:36
 1/3 anonim ***** válasza:

En altalaban fogtam a tetelsort meg a konyvet, es elkezdtem kipipalni oket. Beosztottam hogy hany teteel jut egy napra, es hagytam egy utolso napot a vizsga elott, "atnezesre".

Mikor a vegere ertem, akkor atneztem a tetelsort, hogy megvan-e meg, melyikhez mi tartozik.

Utana bekarikaztam azt a par tetelt amit nagyon nem szeretnek kapni, es azokat meg egyszer rendesen atvettem. (ez volt az utolso nap programja).


Szinte mindig bejott, legtobbszor azokbol kaptam amiket nem akartam, de igy vegul megis jol jottek.

2015. nov. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
az én szakomon szorgalmi időszakban is beugrósak a gyakorlatok, ha eddig nem tanultál már rég letiltottak a fenébe
2015. nov. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerencsére már nem kell ráhangolódnom a vizsgaidőszakra, de van némi tapasztalatom benne:D


Szerintem az első lépés a vizsgák okosan történő felvétele:D

Én mindig úgy próbáltam meg felvenni a vizsgákat, hogy mindenre jusson elég idő és egyszerre csak egy tárgyat kelljen tanulnom. A legnehezebb vizsgát tettem előre, utána nehézségi szint szerint csökkenő sorrendbe a többit. Amelyik nap vizsgáztam, azt pihenésre szántam, szóval azt a napot már nem számoltam bele a következő vizsgára való felkészülésbe.


A második lépés az időbeosztás, anyagok beszerzése. Ehhez nyomtattam tételsort és szépen kikeresgettem, hogy melyik tételhez hol találok anyagot (pl. odaírtam, hogy TK x. oldal). Ha valamit nem találtam a könyvben, akkor pedig kerestem hozzá jegyzetet, utánanéztem neten stb. Ezután megpróbáltam úgy beosztani a tételeket, hogy a legvégén még maradjon időm egy gyors ismétlésre, ami nálam annyit jelent, hogy még egyszer teljesen átolvasom az anyagot.


A harmadik lépés az maga a tanulás ugye. Erre van ezer meg egy módszer, kinek mi válik be:)

2015. nov. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!