Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A tanárom a rossz, vagy én...

A tanárom a rossz, vagy én nem tanulok eleget?

Figyelt kérdés
Idén lettem kilencedikes, és a töri tanárom minden órán dolgozatot irat. De nem átlagos dolgozatot, akármelyik anyagba belekérdezhet amit eddig vettünk. Képtelenség megírni egy jó dolgozatot így, pedig próbálok rendesen készülni minden órára.

2015. nov. 18. 21:32
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja, és minden órán másfél oldalas vázlatot írunk.
2015. nov. 18. 21:33
 2/14 anonim ***** válasza:

Szerintem a követelmény sok, és a másfél oldalas vázlatot is túlzásnak tartom.

Egyébként én is így vagyok a kémiával.

2015. nov. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
32%

Tudom, még messze van, de érettségin 4 év anyagából kérdezhetnek bármit, szóval ha eleget tanulnál, szerintem tudnál jó dogát írni.

Ez a tanár így tanít, ezt el kell fogadni, ettől ő nem lesz "rossz". Valószínűleg még nem szoktál hozzá a nagyobb anyagok megtanulásához, mert ez pl egy nagyobb váltás lehet gimi és általános közt. Próbálj "kifejleszteni" egy tanulási módszert, amivel jól tudsz tanulni, minden nap nézz át valamennyit az anyagból és menni fog.

2015. nov. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A másfél oldalas vázlat pedig gimiben átlagosnak számit.
2015. nov. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Dietrich válasza:
Én a helyedben örülnék a másfél oldalas vázlatoknak. Nálunk ugyan változó, de az átlag a 3-4 oldal tantárgytól függően. Nem rossz a tanár, csak még szoknod kell ezt a helyzetet. Legfeljebb az első félévben egy kicsit rosszabb jegyeid lesznek, de a másodikban könnyen fel lehet őket tornázni.
2015. nov. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
És ki is javítja az a tanár?
2015. nov. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ebben semmi rendkívüli nincs. Egyetemen másfél oldal csak a köszönés utáni 1 percben lemegy. Gimiben sem lehet ez sok. Az pedig, hogy minden órán irat, jó lehetőség arra, hogy ismételj, és hogy könnyebben javíts, hisz lesz elég jegyed. Ha csak 2-t írnátok, és azokat elszúrod, szerintem sokkal nagyobb szívás, mint így.
2015. nov. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Már a problémafelvetés önmagában is nevetséges. Ahelyett, hogy örülnél annak, hogy jó tanárt kaptál, felháborodsz azon, hogy számon meri kérni, amit megtanított...


Ha nem tudod korábbra visszamenőleg az anyagot, az kizárólag a saját hibád.


Tanulni kell, sokat. A történelemhez le kell ülni, és olvasni, tanulni, mondogatni az anyagot. Minél többet mondogatod, annál jobban fogod tudni, és kiválóan megfelelhetsz így a számonkéréseknek.

2015. nov. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Apám... Mondom, minden törire következő nap tanulok rá annyit, hogy elég legyen egy jobb jegyre, de állandóan egy másik anyagba kérdez vele, nem abba, amit az előző órán vettünk. Őszintén, emlékezne innen valaki arra, hogy mit vettek 5 töri órával ez előtt? (Ez nálunk 2 és fél hétnek számít, 2 töri óra van egy héten)

Nem lesz könnyű kijavítanom, mivel már 4db 2-esem van, 1db 3-as, 1db 5-ös, és fogok kapni egy 1-est.

2015. nov. 19. 09:31
 10/14 anonim ***** válasza:

Próbálj meg úgy készülni, hogy otthon vázlatot írsz magadnak.


Legyen egy külön papírod, amire felírod hogy milyen témakörökből áll az adott nagy fejezet.

Azaz, összefoglaló jelleggel készíts egy átfogó vázlatot, amely a korábbi tanórák anyagát is tartalmazza.


Hasznos az is, ha kulcsszavakat írsz bele. Óra előtt nézd át mindig ezt a vázlatod, és így jobban fogsz emlékezni a dolgokra. Úgy gondolom, egy jó 3-as, 4-es átlagra így fel tudnád hozni az eredményeid.


Egyébként meg döntsd el, hogy hányast akarsz kapni év végén, fontos -e ez a tárgy neked.

Ha fontos, akkor tessék ráhajtani.


Ha viszont nem, mert teljesen más az érdeklődési köröd, akkor hagyd a fenébe, inkább foglalkozz azzal, ami hasznos lesz a jövőd tekintetében.

2015. nov. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!