Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek PTE-BTK-ról,...

Mi a véleményetek PTE-BTK-ról, illetve a tanárképzésről?

Figyelt kérdés
Ha esetleg nem publikus a válasz, nagyon örülnék egy részletes privátnak vagy e-mailnek, sokat segítene. :) Főleg a nyelvszakosok (angol, német elsősorban) érdekelne, de a többi is hasznos lehet. Ne fogjátok vissza magatokat.:D

2015. nov. 19. 20:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én angolos voltam két évig, most már nagyon bánom, hogy oda jelentkeztem, lehetett volna több eszem, hogy hamarabb abbahagyom. (amiket tanítottak, az nagyon nem az én világom volt, viszont csoporttársaim többsége szereti, szóval ez nem feltétlen negatív vélemény éppen csak nem voltunk egy hullámhosszon.) Volt egy-két tanáris csoporttársam, ők is szeretik, csak ugye van angolon-németen (meg úgy általában, ha tanáriban az egyik tárgyad nyelv) alapvizsga, amin nehéz átmenni, illetve szeretnek szopatni.
2015. nov. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%
Ha csak nem akarsz tuti biztosan tanár lenni, akkor inkább kerüld el messzire a BTK nyelvszakjait (meg az egész tanárszakot). A diákok hozzáállása, ennek a tanári oldalról való tolerálása elszomorító, kiábrándító és leginkább kétségbe ejtő.
2015. nov. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hát nagyon szeretnék tanár lenni nem csak így random lőttem be, hogy akkor ha nyelvek legyen tanár is :D

Szomorú ezeket olvasni, de köszönöm mindkettőtöknek a visszajelzést. Második válaszoló, ha esetleg mesélnél erről a hozzáállás-tolerálás dologról annak nagyon örülnék :)

2015. nov. 23. 20:54
 4/6 anonim ***** válasza:
1. vagyok, kedves második, én is szívesen olvasnám a tapasztalataid, mert én ilyesfajta problémával itt nem nagyon találkoztam. :)
2015. nov. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sajnos nagyon vegyesek a csoportok, és vannak jó páran, akik mondjuk valahol a középfok környékén helyezkednek el tudásban. Persze nem várható el mindenkitől, hogy pengén, C2-es tudással jöjjön, hiszen különböző iskolákból kerülnek ki az emberek. A probléma sokkal inkább abban rejlik, hogy legfőképpen azok, akik olykor szegényesebb tudással rendelkeznek, a szorgalom terén sem állnak éppen jól. (tisztelet a kivételnek, nem kívánok általánosítani) Nem csinálnak házit, nem figyelnek, néha az az érzése az embernek, hogy azt sem tudják, hol vannak. És sajnos azt is érzem, hogy (talán mert nincs más lehetőség) sokszor - ha nem is hozzájuk -, de egy igen alacsony szintre van belőve néhány németóra, tehát teljesen elfogadottnak tűnik ez a fajta hozzáállás, tudás (és annak hiánya), ami az évek múlásával sem feltétlenül változik sajnos. És nem at mondom, hogy nincsenek jó órák, színvonalas csoporttársak, csak szerintem ez nagyon rányomja a bélyegét sok dologra.
2015. nov. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bocsánat, én az ELTE-BTK-ra gondoltam. Pécsett lehet, hogy jobb.
2015. nov. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!