Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BGF 465 pont?! Hogyan?

BGF 465 pont?! Hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Két kérdésem lenne ezzel kapcsolatban. Elsőként az, hogy ha elérem az 465 pontot akkor automatikusan felvesznek államira vagy még a pontot elérők közül is válogatnak? A második pedig, hogy ennyi pontot hogy lehet elérni? Jó tanuló voltam mindig is, szinte mindig kitűnő voltam. 2 emeltet szeretnék tenni törit és németet valamit azokból amikből közepezek a lehető legjobban, szóval magyar és közgáz 90% felett, matek talán legjobb esetben is 80. Ilyen érettségivel lenne esélyem elérni ennyi pontot? 11-es vagyok. Előre is köszönöm szépen a válaszokat!! 😊 (tudom, hogy változhatnak a ponthatárok, most egyenlőre csak számolgatok, csak sajnos egyik tanár sem túl segítőkész, hogy ez a rendszer hogyan is működik )

18/L



2015. nov. 19. 22:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Az előre meghúzott ponthatárok minimumok, ennyit mindenképp el kell érned, hogy egyáltalán legyen esélyed bekerülni. Ha több ember is legalább 465 pontot ér el az adott szakon, mint a meghatározott keretszám, akkor a jelentkezőket a pontszámuk szerint csökkenő sorrendbe teszik, és a keretszám szerinti utolsó még felvett tanuló pontja lesz a ponthatár. Tehát ez a 465 csak egy minimum, nincs kőbe vésve, lehet magasabb is, de alacsonyabb nem.

Ha két emeltet teszel, mindkettő tárgy felvételi tárgyad és ezekből is számolják a pontjaidat, akkor a maximális +100 pontod meglesz. Ha mindkét emelt szinten elérsz pont 90%-ot, akkor a duplázós módszerrel 2*(90+90)+100=460 pontod van, ami még mindig kevés, de a pontszámításhoz jó kiindulási példa.

Egyébként, ha ilyen duplázós módszerrel számolsz (kicsit hülyén fogalmaztam meg, mert nem te választod, automatikusan a számodra kedvezőbbel fognak számolni), akkor csak a két felvételi tárgyad érettségi eredménye számít, az összes többi nem játszik közre a felvételi pontszámod kialakulásában.

2015. nov. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
duplázással: 2 darab 90%os emeltnél->(90+90)*2+2*50=460 pont
2015. nov. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
24%

465 a központi ponthatár, annál alacsonyabbat egyik egyetem sem húzhat. Feljebb akkor viszi az egyetem, ha túl sokan érték ezt el, mert van egy keretszámuk megszabva, hogy hány hallgatót vehetnek fel államilag támogatottra.

Ha két emeltet teszel, azt a kettőt számolják bele érettségi tárgyként, és ennek a kettőnek az eredményét duplázzák meg, ha úgy jobban jön ki. Ha minden tárgyból ötös leszel mindkét évben, akkor 90-et kell írnod a két emeltből, hogy meglegyen. Ha van felsőfokú nyelvvizsgád, akkor talán célszerűbb lenne, ha csak töriből emelteznél, és annál jobb eredményed lenne németből. De semmiképp ne stresszelj rá :)

2015. nov. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
26%
Mi a f. a . sz 465 pont egy bgf-en, értelmes sulit válassz ne egy k. baszott főiskolát.
2015. nov. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
35%
Különben is bgf-en nem tudom melyik szakra mész, de vagy matekot vagy közgázt kérnek.
2015. nov. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat sokat segítettek! Pénzügy és számvitelre szeretnék menni és azt olvastam a felvi.hu-n hogy a töri emeltet is elfogadják, meg nekem alapból kötelező a közgáz érettségi szóval azt viszem tovább. Hát elég nehéz lesz akkor úgy látom, de sajnos nem tehetjük meg, hogy a tandíjat kifizessük így ha tovább is tanulok mindenféleképpen államira kell menjek.
2015. nov. 20. 07:36
 7/11 anonim ***** válasza:
12%
Hàt nem tudom, sosem voltam elàjulva bgf-től. Vilàgon meg csak itthon elismert igazàn a diplomàja. 460 ponttal én egészen màs pàlyàt jàrnék be egy komolyabb egyetemen egy komolyabb szakon, érdemes elgondolkodni rajta főleg, ha kevésbé megy a matek.
2015. nov. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nincs különösebb problémám a matekkal, nem vagyok kiemelkedően jó belőle, de értem és elvagyok vele. Nem tudom, számomra szimpatikus az az iskola ismerősök által is és internetes vélemények alapján is. A másik még a Corvinus, de valahogy nekem a fejemben az egy ilyen sznob helyként él.(nem megbántani akarok senkit, csak egyszerűen ezt hallottam vissza, lehet éppen rossz embereket fogtak ki, akik mondták.)
2015. nov. 23. 00:30
 9/11 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem ha képes vagy összeszedni 465 pontot, akkor ne a sz_r BGF-et célozd meg, hanem a Corvinust vagy a BME-t.
2015. nov. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A duplázást azért nem ajánlom, mert így elveszted a nyelvvizsgák által szerezhető pontok lehetőségét. Én is kettőből fogok emeltezni (angol előreh, matek), de biztos, hogy nem ezt így párba fogom választani. Úgy jobb, hogy 1 emelt (+50), 2 nyelvvizsga (+50).

Mert ha egy feltételnek megfelelő középszintű több % lett, mint az egyik emelted, pl földrajz 94%, német emelt 90%, akkor pontot vesztesz duplázással.

2015. nov. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!