Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Abban az esetben, ha angliszti...

Abban az esetben, ha anglisztikán az első három évet alapképzésben végzem el, és utána átjelentkezem osztatlan tanárképzésre, akkor is 5 éves az egyetemi képzés?

Figyelt kérdés
Bocsi, ha kissé nehezen érthető..

2015. nov. 26. 17:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen nem csinálhatsz, hogy csak úgy átjelentkezel osztatlan tanárképzésre. Ha újra felvételizel és felvesznek, elképzelhető, hogy bizonyos tárgyakat be tudsz majd számíttatni, de mivel eleve két szakos az osztatlan tanárképzés, így nem csak angol szakos lennél, tehát tuti nem tudsz éveket spórolni...
2015. nov. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2015. nov. 26. 18:24
 3/4 A kérdező kommentje:
És még valami.. Tehát hogy is működik a tanárképzés? Mert azt tudom, hogy egy kissé átrendeződött a rendszer. Egyébként elsőéves vagyok..
2015. nov. 27. 16:21
 4/4 anonim ***** válasza:

Elsőéves vagy anglisztikán?

A tanárképzés pár éve úgy működik, hogy osztatlanná vált. Azelőtt lehetett nyelvszakról is vagy más szakról tanári mesterre menni, de most már rögtön tanári szakot kell választani, ami alap és mesterképzés egyben (ezért osztatlan, mert nincs kettébontva), ezáltal hosszabb is egy alapképzésnél. Szakpárt kell választani, azaz két szakos tanár lehetsz.

2015. nov. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!