Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségi után megéri egy...

Érettségi után megéri egy évig maradni és szakmát tanulni vagy egyből egyetemre jobb menni?

Figyelt kérdés
Érettségi után ellehet végezni egy okj-és képzés (pénzügyi és számviteli ügyintéző) ami egy év, és utána menjek egyetemre, vagy egyből érettségi után? ilyen irányba szeretnék továbbtanulni, de nem tudok dönteni hogy mi lesz ha érettségi után felvesznek egyetemre? Maradjak még egy évig és így könnyebb lesz az egyetem (és lesz egy szakmám), vagy inkább menjek egyből egyetemre, hisz azoknak is megy akik nem tanultak előtte szakmát.

2015. nov. 28. 15:52
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Ha mindenképp egyetem a cél akkor csak időpocsékolás az okj.
2015. nov. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
5%

a gazdasági ügyintéző nem sokat ér, mert nagyon sokan mennek ilyesmire és nincs belőlük különösebb hiány (meg ilyen szakos diplomásból is van egy kisebb átlagos képességű túlkínálat)

szakmád az lesz, de ha nem dolgozol benne akkor egy év-két után úgy elévül, hogy mintha nem is lenne


Gondolom lány vagy, derogálna fémolvadékban vagy gépzsírban nyakig dolgozni minden nap, pedig ezek a szakmák vannak megfizetve, ebből van hiány. Minősített CO hegesztő 400 ezres bruttó...

Ami jól fizet és irodában kell ülni azok a nehéz és a hétköznapi ember érdeklődésétől undorítóan távol álló gondolkodásmódot igénylő szakok. Tudod jól mik ezek, gépészmérnök, villamosmérnök, mérnök infó...

2015. nov. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Utolsó: meg a nyelvek...úgy mellesleg. Még nyelvszakos diploma nélkül is annyi melóm van, hogy nem tudom hova tenni. Asztalnál ülős, és annyira azért nem áll távol senkitől, szerintem.
2015. nov. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
Fölösleges időpazarlás a te esetedben. Valamivel könnyebb lenne igen, de mint írtad is anélkül is bőven meg lehet csinálni, kicsit többet kell tanulni azt annyi.
2015. nov. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! Arra lennék még kíváncsi, hogy ezzel a szakmával egyetem mellett nem lehetne dolgozni? (Budapesten)
2015. nov. 29. 13:49
 6/7 anonim ***** válasza:
hiába pontoz le a sok önérzetes büfészakos, attól még igy lesz...
2015. nov. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát egy pénzügy-számvitel bsc pont nem büfé kategória, azért ne essünk át a ló túloldalára :)


Nem elfogultságból védem, villamosmérnök hallgató vagyok :)

2015. nov. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!