Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha a 2. félévben otthagyom az...

Ha a 2. félévben otthagyom az egyetemet, pontosan mit kell visszafizetnem?

Figyelt kérdés

Államilag támogatott képzésen vagyok. Tudtommal, ha az első félévben hagyom ott akkor nincsen visszafizetési kötelezettségem, viszont ha már a másodikban, akkor a két év önköltséges finanszírozási forma összegének a felét. Ez így helyes?

Valamint ha otthagynám, akkor az egyetem alatt kapott szociális ösztöndíj támogatást is vissza kell fizetnem?



2015. nov. 28. 18:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha alapszakról van szó, akkor legfeljebb az első félév után hagyhatod ott fizetési kötelezettség nélkül. Ha osztatlan szakról van szó, akkor 2 félév után is otthagyhatod úgy, hogy nem kell majd fizetned.
2015. nov. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
alapszakról, és 2.félév után. Így mennyit kell?
2015. nov. 28. 18:48
 3/5 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom pontosan, sajnos. :/ Azt hiszem, a képzés díjának felét. De egyik ismerősömnek úgy volt, hogy neki is fizetnie kellett volna, de mivel egy éven belül átment más szakra, így nem kellett. Egyáltalán nem szeretnél felsőoktatásban tanulni, vagy csak ezt a szakot szeretnéd otthagyni? Amúgy írj e-mailt az Oktatási Hivatalnak. A honlajukon van e-mail cím. Nekem már másnap válaszoltak, amikor kérdeztem tőlük.
2015. nov. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Átszeretnék jelentkezni másik szakra, csak sajnos még nem vagyok benne teljesen biztos. :)
2015. nov. 28. 19:13
 5/5 A kérdező kommentje:
és köszönöm :)
2015. nov. 28. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!