Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi esélyem lenne bentmarad...

Mennyi esélyem lenne bentmaradni a BME járműmérnöki szakon?

Figyelt kérdés
Egyetem választás előtt állok, ami elég fontos döntés. Egy átlagos tanulónak mondanám magamat. Matek és fizika faktra járok ahol többnyire 4-es 5-ös között mozgok.(A fizika kicsit szenvedősebb) Felvételin kb. 370-390 pont körül fog mozogni. Szeretnék bekerülni járműmérnöknek,csak nem tudom mennyi esélyem van a bennmaradásra. Tudnátok tanácsot adni?

2015. nov. 29. 21:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%
Ha szorgalmas vagy, és nem adod fel, bent tudsz maradni.
2015. nov. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
40%

Esélyed van bennmaradni (ha rendszeresen tanulsz), emiatt ne aggódj. BME-ről estek már ki olyanok is, akik osztály legjobbjai voltak és maradt (lustaság miatt) és végezték el olyanok is, akik sosem jeleskedtek (csak mert kitartóak voltak és rendszeresen tanultak).


Szerintem emiatt ne foss, kezdd el, mi a legrosszabb ami történhet? kiesel? akkor még mindig folytathatod ugyanezt a szakot más egyetemen is..

2015. nov. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
45%

Esküszöm, azért bukik ki rengeteg ember egyetemről, mert beveszik azt a maszlagot amit terjesztenek róla, aztán onnantól működik a placebo-hatás szépen.

- Nem kizárólag zsenik járnak egyetemre. Távolról sem. BME-n is annyi hülye van, hogy fáj.

- Nem kell elhinni azt, amivel a bmeme.hu meg az S.Oszkár egyetemista van tele. Nagyon jópofának néznek ki ezek a viccek, csak az a baj, hogy szerintem sok ember ezen buzdul fel, mert milyen jó poén minden nap seggrészegre inni magunkat meg nem bejárni semmire meg elhitetni magunkkal, hogy a kettes elég, még véletlenül se törekedjünk az anyag normális megértésére.

- Normális, lelkiismeretes hozzáállással el lehet minden szakot végezni... legalábbis gondolom, azért hála égnek nem volt mindhez szerencsém.

- Jó ha már most tisztában leszel a saját korlátaiddal és tudsz előre tervezni. Nyilván szinte nincs olyan ember, aki szépen folyamatosan tanulja az anyagot, ahogy ideális lenne (én sem ezt csinálom sajnos), de jó ha az embernek van egy kis realitás érzéke és egy baromi nehéz tárgyat nem vizsga előtt 2 nappal kezd el tanulni mint az egyetemről kibukók 99%-a, akik szerint "hú de nehéz az egyetem/köcsög a tanár"... Ha másfél hét kell rá, hogy valamire normálisan felkészülj, akkor annyi.



Amúgy ez alapján fogalmam sincs, hogy mennyi esélyed lenne bent maradni. Az, hogy te hányast kapsz középsuliban nem jelent semmit. Szerintem már párszor leírtam itt is, hogy középsulimban 4-5 éve az osztály háromnegyede kettes-hármas volt, aztán érettségin nem volt talán, aki ne ötös lett volna.

2015. dec. 4. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A BME járműmérnökit felejtsd el. Kerüld el minél messzebbről. A környezetemben nincs olyan ember aki, akár a legrosszabb ellenségének is ajánlaná ezt ami itt megy. Ezt a véleményt nem csak a legalja bukdácsolók, hanem az éltanulók is osztják. A béka segge alatt van az oktatás. Ha járműmérnöknek szeretnél tanulni, akkor egyértelműen győr.


Ha érdekel még több is a BME-KJK-ról akkor nyugodtan írj csak és bővebben kifejtem, természetesen tényekkel alátámasztva.

2015. dec. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Engem mondjuk érdekelne, ha itt leírod vagy privátban nekem az is jó.
2015. dec. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

4-es, engem is érdekelnének részletek.


Egy győri mechatrós

2015. dec. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%

Én is azt mondom felejtsd el a BME járműmérnökit. A legnagyobb szar ami létezik. Ha egyszer ezt valaki felvenné rejtett kamerával mi megy itt, a BME rögtön 500 helyet esne vissza azon a bizonyos ranglistán amire annyira büszkék vagyunk.

Oktatás nincs csak számonkérés.

Ha BME-re akarsz jönni, akkor menj a gépészre.

2015. dec. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
93%

szóval 4-es újra itt.


Nem is tudom mivel tudnám kezdeni,a sok rosszból mit emelhetnék ki ide elsőnek. (Jóbol annyit, hogy a társaság és a kari élet az nagyon jó és hogy van kert a koliban. Talán ennyi.)


Jelenleg több mint két éve járok erre a csodára és eddig sok tantárggyal találkoztam. Nem vagyok éltanuló, de a legjobb 20-30%-ban benne vagyok szerintem.



Eddig a tantárgyaim során (most tényleg megszámoltam) 7 db tárgyam volt (az 52-ből) ahol azt mondom, hogy korrektül bántak velünk a tanárok. A többség az átlagos BME-s színvonal, hogy azért a hallgatóknak vért kell izzadniuk még a kettesért is és ott van egy harmadik kategória.


Na ez az a kategória, ahol már tényleg az van, hogy csak ennyit kérdezel meg magadban, hogy az ilyen miért marad itt tanítani, hogyha egy utolsó drogos k****-val kedvesebben bánnak, mint ők a hallgatósággal. Vannak tanszékek, akik abból űznek versenyt, hogy ki tud meg több embert megbuktatni. Természetesen van az a kategória, ahol tényleg jól meg kell tanulni az anyagot, mert mégiscsak mérnökök leszünk,és ez rajtunk múlik. De amikor 80-90%-os bukási arányokat hoznak egy-egy dolgozatok, akkor az már szerintem nem a hallgatóság hibája. Még azt is lehet mondani, hogy ez csak 10-15 tárgy a hetvenből, de ugyanúgy éveket is tudsz csúszni emiatt és ugyanúgy nemkapod meg a diplomádat, csak mert nem tudtál megjegyezni egy ZH-ra 100+ képletet.


De a többi tárgy sem "fenékig tejfel". Lehet, hogy egyes tárgyakon nem szivatnak meg annyira, de ott is ott van azért, hogy olyan felesleges és elavult technológiákat tanulsz amit már 20-30 éve nem használnak.


És nagyon nagyon sok felesleges dolgot tanulsz. Ilyenkor szeretem felemlegetni, ahol végzett hallgatókat kérdeztek (ex BME-seket) arról, hogy mennyire tartják hasznosnak az itt megszerzett tudásukat, mennyire tudják hasznosítani a munkájuk során? 5 kategória: nemhasznos-tól a nagyonhasznos-ig. Nálunk volt a legalacsonyabb az egész BME-n (hasznos és nagyonhasznos kategóriák összegezve: 30%)


Próbáltam rövidre fogni magamat. Ha gondoljátok még tantárgyakra lebontva is tudom tovább szidni ezt az egészet, mert sajnos dicsérni nem tudom. Ha újrakezdhetném, akkor biztos, hogy nem itt kezdeném újra.

2015. dec. 6. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
+kiegészítés: Ezzel senkit sem akarok elijeszteni a BME-től, csak a közlekkartól. Ha tényleg érdekelne a gépészeskedés, akkor a gépészeknél sokkal normálisabb az egész tanítás, és azt mondom, hogy a tananyagban olyan 60-70%-os átfedés biztos, hogy van.
2015. dec. 6. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
a járműmérönki tényleg ilyen, én kitűnő érettségivel mentem oda, de egy év után otthogytam, most igaz hogy egy "gyengébb" egyetemen, de évfolyamelső vagyok 4,5 feletti átlaggal, meg 40000 feletti ösztöndíjjal. a bme-n meg a középmezőnyben vergődtem a 2-3 között, és sírva aludtam el minden nap :D
2016. jan. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!