Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Első féléves vagyok Egyetemen....

Első féléves vagyok Egyetemen. A 8 tárgyamból 1-et sikerül megcsinálnom ebben a félévben. Következő félévre fognak engedni passziválni?

Figyelt kérdés
Nem sikerült jól az első félévem, én is tudom, meg van az oka, nem mennék bele. Az lenne a kérdésem, hogy fognak erre valamit szólni, vagy lesz valami következménye? Kirúgásra, vagy ilyesmire gondolok.
2015. nov. 29. 21:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, bár az intézményi TVSZ-t kéne megnézni, de 1 félév után még nagyon gyenge teljesítmény után sem fognak elbocsátani. Passzív félévre meg nem kell elengedni senkit, 2. félévtől kezdve már csak be kell jelenteni, hogy mész (valahol az 1. félév is lehet rögtön passzív).
2015. nov. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2015. nov. 30. 08:45
 3/4 anonim ***** válasza:

Az állami támogatáshoz kell félévi 18 kredit kell és két félévente kérik számon. Hogy mennyire lesz neked most hirtelen 32 kredited második félévben... Meg van még egy olyan szabály külön nálunk, hogy 4 félév/55 kredit ha nem akarod hogy eltanácsoljanak.


Én a helyedben azt csinálnám, hogy minden szart felvennék második félévben és közben újra jelentkeznék februárban. Ami sikerült, azt elfogadtatod ami meg nem az egyébként is fel kéne venni. Csinálhatsz közben egy nyelvvizsgát.


A passziváltatás hülyeség, akkor inkább dolgozz aktív félévesként. Az a pénz ami igy pluszban van + nincs TB fizetési kötelezettséged (7*6 ezer) + nem vehetsz diák bérletet (7*6 ezer minimum ha Pesten belül laksz, ha vidéken akkor a 90%os helyett is teljeset kell venned).

Összességében szerintem pont többe kerül, mint mondjuk majd kifizetni egy félévet, ha szükséged lenne rá.

2015. nov. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül hülyeség a passzív félév, bár nyilván helyzetfüggő. Nappalisként a TB-t nem kell fizetni passzív félév alatt sem, mert eü. ellátásra jogosít, és idén nyártól már diákmunkázni is lehet (iskolaszövetkezetnél). Aktív félév alatt meg pörög a támogatási idő. Persze, amit mondasz, hogy jövő félévben kéne neki jó sok kredit, az sajnos igaz... Nem egy egyszerű helyzet.
2015. nov. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!