Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Várható nagy változás a BME...

Várható nagy változás a BME Mérnökinformatikus szakra?

Figyelt kérdés

Tavaly 375 volt de 2012-be többen jelentkeztek de akkor is csak 370 volt.


Nem várható nagy ugrás ? Mondjuk 400 fölé ?



2015. nov. 30. 15:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez ugye csak találgatás, mivel elméletben akár 500 pont is lehet jövőre a ponthatár, hiszen ha marha sokan jelentkeznek marha jó eredménnyel, akkor marha magas lesz a ponthatár. De én 99%-ra mondom, hogy nem fog számottevően nőni, mert ez a szak nem tartozik a legnépszerűbbek közé. 400 fölé gyakorlatilag kizártnak tartom.
2015. nov. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

voltam nyílt napon ennyien voltunk , azt mondtak rekord volt olyan sokan voltunk



[link]

2015. nov. 30. 16:14
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy azt hidd hogy akik ott voltak jelentkezni is fognak. Én is ott voltam de mégsem adom be a BME-re a jelentkezésemet. Nem hinném hogy számottevő ugrás lenne. Max 380 pont de csodálkoznék ha annyira is felmenne.
2015. nov. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
Tudtommal a BME karonként tart nyílt napot, tehát ez az egész VIK nyílt napja volt (villamosmérnöki szak is oda tartozik, és hasonlóan népszerű). És amit az előző válaszoló ír, az is igaz: jó volt a téma, sokan elmentek, de nyilván nem fog mind jelentkezni. Annak idején én is a VIK előadásán voltam, de a VBK-ra jelentkeztem.
2015. nov. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Es megtudhatom hogy miert nem a bme-be jelentkeztel?
2015. nov. 30. 16:51
 6/9 anonim ***** válasza:

[link]


És ezeknek több, mint a felét már az első évben ki fogják vágni :)))

2015. nov. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az aktualis pontszamitas kezdete ota csak +- egy-ket pontot valtozott a mernokinfo ponthatar.
2015. nov. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Sidel ***** válasza:
Nem valószínű változás, évek óta +-5-nél többet nem változott. Mindig elég sokan vannak a nyílt napon. Én 2012-ben jelentkeztem, akkor is ültek a lépcsőkön is, meg a lenti nagy területen is diákok. Mondjuk tény, hogy pl. öcsém idén be se jutott a terembe... de ahogy előttem is mondták ez kari nyílt nap volt, villamosmérnök-infó egyben. A terem meg nem mondom hány férőhelyes, de 1200 embert vesznek fel kb. annak max. a fele, aki ott lehetett. Szóval nem kell aggódni.
2015. dec. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem szoktak drasztikusan emelkedni a ponthatárok.
2015. dec. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!