Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a budapesti József...

Milyen a budapesti József Attila Gimnázium spanyol nyek-es tagozata? És milyen a francia? Melyiket válasszam? Egyéb tagozatokról is jöhetnek vélemények, de kérlek titeket írjátok oda melyik tagozat!

Figyelt kérdés

Sziasztok, elsősorban olyanok válasza érdekelne, akik oda járnak/jártak. Milyen a közösség, milyenek a tanárok, milyen erősségű...és azt nagyon megköszönném, hogyha azt is odaírnátok milyen átlaggal és hány ponttal vették fel

Élőre is köszönöm, értelmes válaszokért megy a zöld kéz!!! :)



2015. dec. 1. 18:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én angolos vagyok, így csak arról tudok mesélni. Haladós vagyok, tavaly az intermediate solutions-könyvvel kezdtünk, év végére majdnem befejeztük az upper-intermediatet is, a csoport kilencven százalékának már van nyelvvizsgája. Heti 18 óránk volt, hat kommunikáció, hat nyelvtan, és hat írás-olvasás. Nekem személy szerint ez utóbbi ment a legkevésbé, de a kommunikációs tanár pl kéthetente íratott szódolit, szóval az felhúzta az átlagot. Emellett még volt tavaly 1 matek, 2 magyar (félév után megcserélődött, 2 matek és egy magyar lett) 2 infó 5 tesi, és egy ofő óra. A közösség alapjában véve jó, a tanárok diák kompatibilisek, vagy ha az elején nem, meg lehet őket puhítani. De néhányan konkrétan annyira azok, hogy nekik szoktuk a saját órájukon elsírni minden éppen aktuális hasfájásunkat. Erősségről én annyit tudok mondani, hogy van tudod az a 100as lista minden évben a középsulikból... a 97. helyen áll. Kell tanulni, nem is kicsit, és a nyekes év után nagyon fáj a normál kilencedik. Nekem 77 pont volt a központim, a vitteket nem tudom, a szóbeli max és mindig meg volt a 4.0. Van büfé, kondi, a termeket ki lehet festeni a JAG napokon, két-három havonta jelenik meg a suliújság, a könyvtár, és az infótermek felszereltek, Wi-fi nincs. 6 nyelvterem van, 5 különböző nyelvre, de nem csak itt szoktak tartani órákat. Rendszeresen jönnek ún. könyvtári keddekre hegymászók, zenészek, filmrendezők, ha valaki ezen részt akar venni, szól a tanárnak, és mehet. Az elhelyezkedése is nagyon jó, csak ajánlani tudom. :) Viszont télen hideg van az épületben is, ezért minden osztály szokott vinni magának be mikrót és vízforralót.
2016. jan. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ, ment a hatalmas zöld kéz!
2016. jan. 23. 13:00
 3/7 anonim ***** válasza:

Én a franciát ajánlom, bele vagyok szeretve a nyelvbe, de speciel ez csak az én véleményem :DDD

A JAGban nagyon jó a nyelvoktatás, abszolút abban erős suli.

Nyeken heti 15 óra első nyelv van. Mindegyiknél csoportnál fontos a célnyelv kultúrájának megismerése, illetve az, hogy nyelvizsgát szerezz minimum a nyelvből. De a főcél az emelt érettségi.

Vannak külföldi tanulmányutak és diákcserék is.

Közepes suli. Az iskola 62 %-a lány, ami nem számít soknak, mikor először a suliban jártam, azt hittem kb. annyi lány van, mint a VPG-ben, de szerencsére tévedtem :)

A közösség egész jó, mindenki megtalálja a saját klikkjét, jó suli :)


Nem oda járok, barátnőm 67 pontos központi + 48 hozott pont, középmezőnyben vették fel.

2016. jan. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Bogi11 ***** válasza:
Utolsó, kérlek mondd meg, hogy miért tartod közepesnek a sulit? A nyelven kívül nem olyan színvonalas az oktatás? Vagy a tanárok nem olyan jók? A nyelven kívül a matek , töri érdekelne, hogy mennyire készít fel az emelt szintű érettségire.A diákok összetétele milyen? Most nem fiú-lány arányra gondolok, hanem egyébként.
2016. febr. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Reál irányban nem mondanám erősnek a sulit, inkább humán irányban. Meg a nyelvoktatáson kívül tényleg nem erős az oktatás, szóval kicsit lassan tanítanak a tanárok.

Viszont az emelt szintű érettségire felkészítés minden tantárgyból egész színvonalas. De az akkor van már, mikor kissebbek a csoportok.

Továbbra sem tudom, hogy a "diákok összetétele" alatt mit értesz, azt mondtam már, hogy a közösség egész jó :) :D

2016. febr. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
118 pont kell,színvonalas az oktatás
2017. márc. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Sziasztok!Idén hány ponttól lehetett bekerülni a kezdő angol nyek-re ?Köszönöm a választ!
2017. ápr. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!