Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van olyan nyelvszak egyetemen,...

Van olyan nyelvszak egyetemen, ahol nem tanítanak irodalmat (vagy legalább nem sokat)?

Figyelt kérdés
Elolvastam az anglisztika, germanisztika szakleírásokat, tantárgyakat, és mindenhol van irodalom, viszont annyira nem szeretem. Sok irodalomhoz kapcsolódó óra van, vagy inkább töri? Földrajzot is tanítanak az adott országról?
2015. dec. 4. 14:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A nyelvtanuláshoz szorosan kapcsolódik az adott ország kultúrájának, irodalmának ismerete, ezért tanítanak ilyesmit is ezeken a szakokon. Ha neked ez nagyon nem fekszik, jelentkezz valamilyen egyéb szakra, és vedd fel minorként a neked tetsző nyelvet, úgy csak kóstolót kell venned az irodalomból.
2015. dec. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Van sok irodalom, történelem, de valamennyi földrajz is. Kompletten megismered az adott kultúrát.


Ha nem szereted az irodalmat, gondolkozz el, hogy akarsz-e nyelvszakra menni, mert rengeteg szépirodalmat kell olvasni az adott idegen nyelven. Én szerettem mindig az irodalmat, de nekem is sok volt néha (pl. angolul átrágni magad az Ulysessen friss gólyaként, fincsi :D).

2015. dec. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Erre mondják azt, hogy a nyelvszak nem nyelviskola. Nyelvtanulásra nem az egyetem való. Az egy bölcsész szak, ahol mindenféle humántudományokat oktatnak.
2016. jún. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Még szlavisztikán, skandinavisztikán is sok irodalmas tárgy van? Ezen a kettőn gondolkozom, mivel ezekre nem kell előzetes nyelvtudás, és inkább a nyelvtanulásra fektethetik a hangsúlyt.
2016. aug. 2. 11:27
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a legtöbb nyelvszakra jellemző, igen. Nem tudom, hogyan tudnád kikerülni.
2016. aug. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!