Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Eötvös József Gimnázium és...

Eötvös József Gimnázium és Szent László Gimnázium?

Figyelt kérdés

Idén felvételizem és lenne pár kérdésem.

Elsősorban ezen két hely valamelyikére szeretnék bekerülni. Sajnos az átlagom tavaly csak 4,5 volt. A matek nem igazán az erősségem , viszont a magyar nagyon jól megy.

Az Eötvösbe humán tagozatra szeretnék menni, a Szent Lászlóba természettudományira vagy olaszra.

Mennyi esélyem van, ezzel az átlaggal és matek gyengeséggel?

Hány pontos központival hívnak be szóbelizni?

A válaszokat előre is köszönöm!


2015. dec. 6. 16:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem neked sokkal jobb lenne az Eötvös humán, ha a magyar jól megy. Hidd el sokkal jobban passzolna hozzád, mint a Laci ;-)
2015. dec. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi! Igen, mostanában én is úgy érzem, hogy jobban passzolna...

Mennyi esélyem lehet?

2015. dec. 26. 11:06
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Egyertelmuen eotvos. Foleg ha human vagy. Ha egy 85 pontot osszedobsz nagy baj mar nem lehet, bar ez alatt is vettek fel a mostani golyak kozul joparat.. a kozossrg egy alom, laszloban viszont szidjak a kobanyai fura gyerekek miatt.. en tenyleg csak ajanlani tudom ejg-t, legjobb dontes volt hogy ide jottem :) ha barmi kerdes van irj nyugodtan ;)
2015. dec. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, írok privátot!:)
2015. dec. 31. 15:05
 5/11 anonim ***** válasza:
69%

Hát, nem akarlak elkeseríteni, de az Eötvösbe kell a matek. A hozott pontok meg pláne.

Tavaly meg tavalyelőtt max hozott pontokkal (!), 79 (!!) pontos központi kellett a szóbelire behíváshoz (!!!). És akkor még közel sem voltál felvéve.

Tavaly felvételiztem, 45 magyart írtam, a matekom is 30 felett volt, be sem hívtak szóbelire, mert nem 40 felett volt a matekom. Szóval ez kicsit szomorú :(


Szóval lehet, hogy az Eötvös humán beállítottságokkal jobb lenne neked, ez kétségtelen, de nem biztos, hogy az eddigi teljesítményed elegendő lenne. De majd a központi eldönti, én mindenesetre nagyon sok sikert kívánok, és továbbra is szurkolok, hogy bekerülj !!! :))


És visszatérve, hogy még a Szent Lászlóról is mondjak pár sort: Egyáltalán nem rossz iskola :) Nagyon színvonalas, nyelvoktatásban kiemelkedő, és humán beállítottságokkal inkább a média osztályt ajánlanám, esetleg az olaszt, de a természettudományit semmiképp, mivel ahhoz is kell a matek. A közösségéről én nem hallottam, hogy furák lennének a kőbányai gyerekek, ez szerintem csak rémhír.

2016. jan. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hozzászólást és azt, hogy szurkolsz.

Őszintén, sajnos én is sejtettem, hogy ez nem feltétlenül lesz elegendő, ráadásul szinte lehetetlennek tartom, hogy 40 pont fölötti matekot írjak....

Na mindegy... Majd kiderül...

2016. jan. 1. 20:29
 7/11 A kérdező kommentje:
Esetleg, ha valakinek van valami ötlete a két iskola mellé még egy párat írni, amiről jókat hallottak és jó humán tagozata van, megköszönném, ha írna...
2016. jan. 1. 20:31
 8/11 anonim válasza:
100%
Berzsenyi esetleg? :)
2016. jan. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi, igen arra én is gondoltam, mint második lehetőség...
2016. jan. 3. 14:27
 10/11 anonim ***** válasza:
55%

Szia!

Én Lászlós vagyok, és szeretem ezt az iskolát, de abban egyet értek az előttem szólókkal, hogy inkább az Eötvösbe menj ilyen érdeklődéssel. Azért is, mivel a biosz-kémiások itt alapból emelt szinten tanulják a matekot, kémiához nem árt szintén egy kis matekhoz hasonló gondolkodás.

Ha érdekel az olasz nyelv, akkor ajánlom, mert talán az áll a Lászlóban a legközelebb a humánhoz, esetleg az angol vagy német tagozat.

Írták itt, hogyha humán, akkor a Lászlóban tömegkommunikáció. Hát, én ezt mondom, hogy ne. Ezen a tagozaton vagyok, és habár a legtöbb ember itt inkább humán beállítottságú, az órarendben ez nem látszik meg. Arról nem is beszélve, hogy ha egyáltalán nem érdekelne a média világa vagy nagyon gyorsan kiesnél, vagy nagyon szenvedve csinálnád végig. Itt tömkomon nem az van, hogy a suli a legfontosabb, aztán a barátok, hanem, 1. a tömkomos munka, és csak aztán jöhet a suli.


Ha esetleg nem sikerülne bejutnod az Eötvösbe: egy volt osztálytársamat úgy emlékszem, nem hívták be a szóbelire sem, de a Berzsenyi humán tagozatára felvették. Szerinte az egy nagyon gyenge tagozata az iskolának, úgyhogy két év után úgy döntött, hogy elmegy onnan. És sikeresen átjelentkezett az Eötvösbe. Szóval, ha elsőnek nem jön össze, akkor se csüggedj, mert az átjelentkezést is meg lehet próbálni.

2016. jan. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!