Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Első éves egyetemista vagyok....

Első éves egyetemista vagyok. Nem úgy sikeredett a félévem, ahogyan kellett volna, örülök ha a tárgyak felét sikerül teljesíteni. Ilyenkor mi történik? Eléggé frusztrált vagyok. (Debreceni Egyetem)

Figyelt kérdés
Körülbelül most sikerült végre belerázódnom az egészbe sajnos, de már késő. Csaknem a tárgyaim felét nem fogom tudni teljesíteni előreláthatólag. Mit tegyek, illetve mi fog ilyenkor történni?

2015. dec. 10. 21:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez már így sikerült. Majd a második félévben összekapod magad.

Milyen szakon vagy?

2015. dec. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És a nem teljesített kreditek után fizetnem kell? Vagy egyáltalán elkezdhetem a következő félévet?
2015. dec. 10. 21:11
 3/5 anonim ***** válasza:
2015. dec. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Elolvastam a linket, azért 1000/1500 Ft egy bukott tárgyért nem vészes, nálunk 2000 Ft/tárgy. :/ Na mindegy. Amúgy tárgyanként kell fizetni ezt az összeget, nem kreditekként.


Attól függően hány kredit sikerül még most és mennyi fog a következőben még megmentheted az ösztöndíjadat. 2 szemeszter alatt 30 kredit kell és ha ez megvn nem veszik el (plusz néhány helyen egy minimum szint van, ami eléggé kar függő, olyan 2,00 átlag körüli).


Ami ráépülős tárgy és nincs meg arra a ráépülést nem tudod majd felvenni, illetve minden bukott tárgyat legközelebb megint fel kell venned.


Annyira nem vészes a dolog, amit még tudsz csinálj meg, kérj segítséget azokból a tárgyakból amik nem mentek, hogy legközelebb ne legyen ilyen problémád.


Illetve ha az elején látod egy tárgynál hogy baj lesz akkor ha kell már a szemeszter második hetében kérj segítséget felsőbb évestől, esetleg magántanár vagy jobban teljesítő csoporttárstól. Én ezt néztem be az elején, hogy a végére kértem csak segítséget mikor már minden veszve volt. Most jobban figyelek erre és már nincs ilyen baj. Nyilván az elején a legnehezebb, bele kell rázódni a dolgokba, eléggé éles váltás gimi után.

2015. dec. 11. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
73%

Kissé lassú vagyok, nagyban magolok éppen ZHra, későn esett le és nem nagyon olvastam el a link kérdését csak a válaszokat. Szóval:

EGY 6 ÉVVEL EZELŐTTI KÉRDÉST TETTÉL FEL ÚJRA?!

2015. dec. 11. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!