Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz bekerülni a...

Mennyire nehéz bekerülni a Nyíregyházi főiskola testnevelés szakára?

Figyelt kérdés

Igazából a tervem az lenne, hogy tesi tanár legyek illetve mellette személyi edző amennyire lehet. És majd későbbiekben rátérni a személyedzői témára. De elsőnek ugye a fő cél a tesi tanári. Van nekem egy olyan bökkenőm hogy volt 2 keresztszalag szakadásom. de már 1 éve edzem. Igazából semmi fájdalom. Ettől függetlenül még végig tudnám csinálni?

A másik kérdésem. Ahogy hallottam választanom kell a testnevelés mellé kötelezően egy másik szakot. Az infót terveztem mert azt tanulom már nagyon régóta, de azt nem lehet párosítani. A környezeten gondolkodtam, az talán könnyűnek tűnik. Kinek mi a véleménye erről?

Illetve milyen érettségi eredmény kell a bejutáshoz? Ha sikerülne egy 5-ös tesi érettségi meg akkor gondolom a választott tantárgy érettségije is sikerülne 4-5 re, akkor mellettük milyennek kell lennie pl a mateknak? Vagy azok már annyira nem számítanak?



2015. dec. 13. 17:50
 1/3 anonim ***** válasza:
emelt tesi kell oda asszem,ja meg földrajz az könnyebb,sajna ha nem veszed fel a másik szakot,akkor tanár diplomát nem kapsz
2015. dec. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Az előző egy nagy baromságot írt. Ide járok jelenleg is. Tény, emelt testnevelés kell, hogy felvegyenek. De jöhetsz simán egy szakkal is, a tesivel: sportszervező. De ezzel konkrétan törölheted a seggedet, mert ha elvégzel egy 2éves OKJ-s testnevelés edző szakot, ugyanott vagy, mint diplomával. Nagyon sok tesis, akik erre jöttek, felvesznek egy úgymond minor tárgyat. Ez azt jelenti, hogy egy sima alapszakon vagy pl: tesi, rajz, biosz stb.... és ehhez választasz egy másik szakot. Ha tesin vagy, akkor mondjuk a földrajzot. így már valamennyit érni fog a diplomád, mert tanári részre kerülsz át. Igaz hogy 5-6év ez a szak, de 2használható szakod van, és taníthatsz vele.

A másik: földrajzon vagyok, és rohadtul nem könnyebb mint a környezettan. Nagyon nagy tévhit, hogy könnyű. A csillagászat, általános természeti földrajz, éghajlattan, ezek bizony hullós tárgyak és piszok nehezek. Nagyon sok tesis szopta be vele, hogy: "a tesi mellé választok egy könnyű szakot".

Jobban szenvednek vele, mint a tesivel... nekem sincs időm a másik szakomra a föci mellett.

A környezetkultúrát föcisként könnyebbnek vélem. De lehet aki abba van benne, ő gondolja nehezebbnek, mint a föcit. Relatív teljesen.

Informatikára ne menj, mert ott mindenkit kihullatnak. Informatika tanári szakon lévő embereknek is programozást, robotikát kell tanulniuk a programtervező informatikusosokkal. Kicsit logikátlan, mert tanárok lesznek, nem programozók, és ha simán ha átveszik a dolgot, és megértenék is elég lenne.


Próbálj rágyúrni az EMELT tesi 5ösre... mivel emelt kell.

/Az emelt tesi méllé kell innen még 1 tárgy/


Amik kelhetnek környezettan tanárként:

biológia, fizika, földrajz, informatika, matematika, kémia, természettudomány


Földrajztanárként:

biológia, fizika, földrajz, informatika, matematika, kémia, természettudomány


Remélem nem ijesztettelek el...Nehéz mind a két földrajzos tárgy, de mindkettőnek megvan a maga szépsége. Én nagyon imádom a földrajzot...nagyon jó tanáraink vannak :)


Ja, és nagyon vigyázz a sérüléseddel, mert napi 4-5 tesis órád tuti lesz.. nagyon sok tesis barátom komolyan lesérült. Volt aki annyira, hogy otthagyta a tesi szakot, vagy hónapokig nem tesizhetett. Nagyon oda kell figyelni. Ha odafigyelsz mindig, és a bemelegítésekét sem hülyülöd el, akkor nem lesz baj.

Szorítok neked :D ha van valami egyéb kérdésed, akkor írj nyugodtan.

2016. jan. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Tesi szak? Nevetséges, mivel futáshoz nem kell ész oda sok gyökér paraszt jelentkezik! A földrajz, biológia, tesi, környezettan, rajz meg az összes többi büfé szak!!! Egy rakás szerencsétlenség. Elvégzed ha kapsz is vele munkát akkor bagó bérért dolgozhatsz. A másik hogy a tesisek 99 % nem azért jön ide erre az egyetemnek nevezet dedóba hogy tanuljon hanem mert anyu apu eltartja, majd lesz valahogy. Aztán bugdácsolnak, most már nem is hagyhatják félbe mert Orbán vissza kéri az árát. Ja és hova a francba ennyi tesi tanár vagy akármilyen tanár? Ennyire vakok vagytok? Sorba zárják be az iskolákat ahol meg jó lenne tanítani ott meg nehéz be kerülni, kihalásos alapon szabadul fel hely, de oda is protkóval kerülhetsz be. Maradnak a lepukkant falusi iskolák , sok cigóval. Sok sikert hozzá! Értelmesebb szakokra kell menni Műszaki, pénzügy, informatikai azzal lehet érni valamit nem ezekkel a töltelék szakokkal, jaa sokan kihullnak tanuljanak! Nem vergődni kell a koliban, meg 1000 ft-os pálinkát vedelni....és a többi
2016. júl. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!