Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha az előző félévben nem lett...

Ha az előző félévben nem lett meg egy olyan tantárgyam, amire épülne másik, és így nem tudok felvenni 30 kreditet akkor mi a helyzet?

Figyelt kérdés
Vegyek fel olyan tárgyakat, amiket későbbi félévekre ajánl a tanegységlista, de nincs előfeltételük, vagy elégedjek meg kevesebb kredittel? Köszi :)

2015. dec. 14. 22:56
 1/2 anonim ***** válasza:

A 30 kredit egy félévben nem kötelező szentírás, hanem egy útmutató tanács arra nézve, hogy ha kb. erre törekedsz, akkor minden féléved hasonlóan lesz leterhelő, nem lesz valamelyik sokkal nehezebb a másiknál, egyenletes eloszlásért van csak.

Azt gondold át, akarsz-e később jóval több kreditet elvégezni egy félévben (nekem volt 38 kredites félévem és vért izzadtam, azóta többet nem, köszi). Előfeltétel nélküli tárgyakat simán felvehetsz, a félévi ajánlás is inkább tényleg csak útmutatás, hogy könnyebben eloszd, de el lehet térni tőle. (Persze érdemes megkérdezni felsőbbéveseket, milyen a tárgy, nálunk volt olyan, ami igaz nem előfeltételes, de gyakorlatilag elvégezhetetlen bizonyos alaptudás nélkül...)

2015. dec. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egy dologra ügyelj 18 kreditet teljesíts mindkét félévben. Ezenfelül a te döntésed, hogy mit csinálsz. Én is csúsztam tárggyal, én felvettem a ráépülő helyett egy könnyebbnek ígérkező semmire nem épülő tárgyat. De haladhatsz a köt és szabválokkal is. Azok is kellenek.
2015. dec. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!