Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Fogorvosira járók: hova...

Fogorvosira járók: hova jártok? Szeretitek az egyetemeteket? Ma is ezt a sulit választanátok?

Figyelt kérdés

2015. dec. 15. 20:21
 1/7 A kérdező kommentje:
Mért épp arra az egyetemre mentetek? Ajánlanátok? Milyen ott tanulni? Milyen az egyetemi élet? Milyenek a tanárok?
2015. dec. 15. 20:55
 2/7 anonim ***** válasza:

Pécsre járok, harmadéves vagyok. Mindenképpen idejönnék megint, még úgy is, hogy mikor ide jelentkeztem, az csak véletlen volt, nekem az általános orvosi lett volna az álmom. De nagyon megszerettem a szakmát, hálás vagyok a sorsnak, hogy idevezetett :)

Nem mondanám, hogy maga a suli amúgy szerethető. Szerintem pont ez a harmadév a legrosszabb, mert állandóan rohangálunk a főépület és a klinika között, oda-vissza ez olyan bő 45 perc séta, akár napi 4x is megteszem. Az első két évben minden tantárgyunk együtt van az általános orvosokkal (itt ugye még sajnos nincs külön kar), most már csak a parhológiát tanuljuk velük, kórtanból és mikrobiológiából is van könnyítés. Ez fontos, mert sok fogászos tárgyunk van, illetve sok gyakorlat tartozik hozzájuk, nem bírnánk teljesíteni a félévet, ha mindent ugyanúgy kérnének. Meg felesleges is.

Oktatókról nem tudok mit mondani, vannak jó fejek és kevésbé jó fejek, mint mindenhol máshol :)

Nagyon nehéz és nagyon kitartónak kell lenni. Fogat először harmadévben lát az ember, mert első két évben nincsen fogászos tárgyunk az anyagtant és a preventív fogászatot leszámítva, de utóbbin is csak fogat mosni tanulunk meg.

A 40 fős csoportból kb 15en csúsznak el, ebből nagyjából egy ember van, aki úgymond önhibáján kívül, a többieket sajnos a nem tanulás miatt vesztettük el.

Gyakorlatokra járni kötelező, olyannyira, hogy vannak tárgyak, ahol a féléved aláírását tagadják meg, ha csak egyről is hiányoztál. Valahol lehet hiányozni, de az meg a vizsga szempontjából annyira fontos, hogy mégsem lógod el.

Első két évben még a legtöbb előadásról lehetett hiányozni, most hogy egyre inkább különválunk az általános orvosoktól, egyre kevésbé lehet, mert a 40 főből feltűnő, ha csak 5en vannak ott:) egyébként sok előadás van, amire sajnos valóban nincs értelme bejárni, vagy azért, mert úgyis elhangzik gyakorlaton (nálunk pl ilyen volt az anatómia) vagy mert vállalhatatlan az előadó. Egyszerűen nem éri meg ott ülni és végigunni az egészet, inkább elolvasod és megérted majd magadtól.

2015. dec. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a reszletes valaszt! :)
2015. dec. 28. 11:52
 4/7 anonim ***** válasza:

Az előző válaszadó mindent leírt :)

Én is Pécsre járok és nagyon szeretem! Igaz, még csak az első félévemen vagyok túl, de van összehasonlítási alapom, ugyanis jártam más egyetemre is ezelőtt. Ég és föld a különbség! Sokkal magasabb a tanítás színvonala és ami még fontosabb, itt emberszámba vesznek, nem csak egy adathalmaznak.

Nagyon szeretem az egyetem hangulatát és eddig azt kaptam tőle, amit elvártam...szóval igen, ugyanezt a sulit választanám :) most is elsőként jelöltem meg.

2015. dec. 31. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom neked is! Esetleg ha a masik 3 egyetemrol is van velemenye valakinek, orulnek, ha megosztana velem :)
2016. jan. 1. 15:23
 6/7 anonim ***** válasza:

Szegedre járok, nem jönnék ide még egyszer. Vagy ÁOK-t választanék, vagy másik város fogorvosi karát.

Részleteket ne kérdezz, mert úgyse merek írni.

2016. jan. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szia! En irtam ki a kerdest. Koszonom a valaszod! Privatban irnal nekem reszleteket, vagy igy sem szeretnel?
2016. jan. 6. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!