Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti mit gondoltok erről a...

Ti mit gondoltok erről a viselkedésről (lent) egy angoltanártól?

Figyelt kérdés

Igazából csak azért teszem ki ezt a kérdést, mert valamilyen úton-módon ki kell adnom magamból ezt a dolgot.

A story úgy kezdődött, hogy angolból TZ-t és szódolgozatot egy órán akart íratni velünk a tanárunk (gimiben 10.-es vagyok). Ez már alapból sok. A szódoga 1 db A/4-es oldal lett volna, a TZ-ben pedig 9 feladat volt, de úgy, hogy óra elején mondta, hogy nem kell megcsinálni a 10.-et (lehet, hogy sejtette, hogy azt már nincs ember, aki meg tudta volna csinálni 45 perc alatt, egyébként az egy 150 szavas fogalmazás lett volna). Az, hogy a kedves tanárnő megcsinálhatatlanul sok feladatot adott, nem csak nekem tűnt fel ÷)

6 perccel az óra vége előtt szólt a tanárnő, hogy mostmár mindenkinek a szódolgozatnál, vagy annak a végén kell járni, de senki sem jutott addigra el oda (!6 perc volt az órából!). Indulatból egyik osztálytársam(fontos megemlíteni, hogy a legjobb tanuló angolból) beszólt neki, hogy -idézem- "ez így hülyeség, nincs elég időnk". Erre a tanárnő felbőszült és mindenkitől beszedte a szódolgozatot. Addigra én már a negyedével végeztem a szódolgozatnak, viszont még 2 feladathoz hozzá se kezdtem a TZ-ben. Amikor a tanárnő szedte befelé a dolgozatokat mindenkinél elmondta, hogy "ez hülyeség". Ha ez még nem lenne elég, azt mondta, hogy csináljuk meg a 150 szavas fogalmazást, a szódolgozat helyett. Ekkor kb. 4 perc volt az órából. És ha ez még mindig nem lenne elég, egy másik osztálytársam megkérdezte, hogy hova írjuk a fogalmazást, mert nem volt elég hely a lapon. Erre a tanárnő azt felelte, hogy kérdezzük azt a tanulót, aki beszólt neki. Senki sem tudta befejezni a dolgozatot/dolgozatokat.

Szerintem ez így ahogy van minősíthetetlen.

Gondolom nem is kell mondanom, hogy miután vége lett az órának több lány is elkezdett sírni.

Nem tudom, hogy be kell-e majd írni ezt/ezeket a jegyet/jegyeket, vagy írat egy másikat, de nagyon várom a fejleményeket (persze majd szünet után fog minden kiderülni, addig meg gondolom csillapodik is ez a dolog).

Csak kiadtam magamból, aki akar hozzászólhat, véleményezheti.



2015. dec. 18. 17:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, most valami nagyon meglepőt fogok írni: a tanár is ember. Amellett, hogy hibázhat, van önérzete, és meg is lehet bántani. Valószínűleg nem volt jól leszervezve számon kérés, bár biztosan nem tudom kijelenteni ennyi alapján.


Most annak kellene történnie, hogy mindkét fél megköveti magát. Majd kiderül, kezdeményez valaki, vagy mindenki továbbduzzog.

2015. dec. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem volt ennek véletlenül valami előzménye? Normál körülmények között nem ad fel a tanár megoldhatatlan mennyiségű feladatot! Egyébként hosszú távon ennek semmi jelentősége!
2015. dec. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Tudom hogy hosszú távon semmi jelentősége, de pillanatnyilag eléggé kellemetlen dolog.


Ha olyan előzményre gondolsz, hogy órán beszélgettünk vagy valami ilyenre, nem, nem volt semmi. Viszont én arra gondolok, hogy azért adott ennyi feladatot, mert elvileg az iskola (és talán a város) legjobb angolos osztálya vagyunk. Emelt óraszámba tanuljuk, de a tanárnő szerintem ennek ellenére túlértékelt minket, azért még nincs mindenkinek felsőfokúja (csak 2 embernek) az osztályban. És ráadásul, ha már itt tartunk elmesélek egy másik történetet is. Ebben az évben történt ez is, csak év elején. Akkor nem a feladatok mennyiségével volt a probléma, hanem a nehézségükkel. A dolgozat arról szólt, hogy megadott néhány (kb. 10-15) angol szót, és azt magyarázzuk meg mi, angolul. Lehet, hogy nem hangzik megoldhatatlannak, de nagyon nehéz volt. A többségnek 2-3-as lett, született néhány 4-es is, és mindössze 1 darab 5-ös. Ez se volt teljesen normális húzás.

2015. dec. 19. 17:16
 4/8 anonim ***** válasza:

"A többségnek 2-3-as lett, született néhány 4-es is, és mindössze 1 darab 5-ös."


- Na, itt a baj szerintem. Nevezetesen az, hogy Ti vártok el túl sokat magatoktól, hogy ilyen eredmény problémát jelent. Szerintem teljesen normális, ha bizonyos számon kérések során ilyen eredmények születnek, hiszen Ti sem tudtok mindig mindent jól. Sőt, az én angol csoportjaimban rendszeresen ilyen eredmények születnek, de ez tükrözi is a teljesítményüket.

2015. dec. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha nem gyakoroltátok az adott feladattípust, a dolgozatnál találkoztatok vele először, az nem normális. Ha már csináltatok olyat, akkor számonkérheti.
2015. dec. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"Ha már csináltatok olyat, akkor számonkérheti."

Ez így igaz nem is vitatkozom vele. Csakhogy a tanárok is tudják az adott anyagról/dolgozatról, hogy ez éppen könnyebb vagy nehezebb. Pl. matematikából is levezettük 2,5 A/4-es oldalon a húrnégyszögtétel bebizonyítását, de mégsem kérte számon, mivel tudta, ha számonkéri mi lesz. Ezt az angoltanárnőnek is fel kellett volna ismernie.


"az én angol csoportjaimban rendszeresen ilyen eredmények születnek, de ez tükrözi is a teljesítményüket."

Én ezt értem, de feltételezem, hogy a mi angol csoportunknak a teljesítménye jóval jobb, tehát egyenes arányban a jegyeknek is jobbaknak kellene lenniük.

2015. dec. 19. 23:55
 7/8 anonim ***** válasza:

" a mi angol csoportunknak a teljesítménye jóval jobb, tehát egyenes arányban a jegyeknek is jobbaknak kellene lenniük."


- Ezt elhiszem, de tökéletesek is vagytok? Nem csúszhat be esetenként egy rosszabb jegy?

2015. dec. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
De becsúszhat, de amikor az egész csoportnak egyszerre csúcsik be, akkor szerintem nem mi vagunk a hunyók.
2015. dec. 20. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!