Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 45 vitt ponttal szerintetek...

45 vitt ponttal szerintetek milyen iskolákba vennének föl? (budapest)

Figyelt kérdés
2015. dec. 22. 11:57
 1/5 anonim ***** válasza:

45 pontos lett a felvételid?

Vagy a tanulmányi eredményeid valamely iskola számítása szerint? (jegyeid)

Gimnázium vagy szakközép/szakiskola?

2015. dec. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
a tanulmányi eredmények... és gimi
2015. dec. 22. 14:47
 3/5 anonim ***** válasza:

Melyik iskola számítása szerint?

Az Apáczai pl. 10 pontnak számolja a tanulmányokat, az Eötvös 50-nek.

De van, ahol 100-nak, vagy épp 60-nak.

Emellett nem ugyanazok a tantárgyak számítanak, és nem is ugyanolyan számításban.

És rengeteget számít a FELVÉTELI. Tudom, hogy ezt még nem tudhatod, de azért összegezhetnéd, mekkora pontszámra számítasz.

Sokat számít, hogy akarsz-e szóbelizni. Ahol van szóbeli, minden esetben kevesebb, mint a pontok 1/3-át adják a jegyek.

A Petőfibe biztos felvennének. Ott van szóbeli, de az még elbeszélgetésnek is gyengécske.

Nem túl színvonalas intézmény, de oda elég nagy eséllyel felvesznek. Tavaly 86 pontos írásbelivel, kitűnő eredményekkel és maxos elbeszélgetéssel első voltam. De szóbelizni egy 27 pontos írásbelikkel, meg nem túl jó eredményekkel voltak.

Ez volt a mentő, ha máshová nem vennének fel...

Vannak még ehhez hasonló gimnáziumok. Érdemes úgy felépíteni, hogy utolsóként beraksz ilyen iskolákat, mert mégiscsak jobb, mint a "gyűjtő". Nagyjából a lista közepére középszintű gimnáziumokat pl Óbudai (bár ez sem az igaza), Berzsenyi... aztán egyre felfelé: Eötvös, Trefort, Fazekas, Apáczai. Persze ne mindet. Olvasgass utána, melyik a szimpatikus.

Aztán, amikor meglesz a felvételi, nézd meg az iskolák számítási rendszerét, kérdezgess utána, az előző években mi volt a minimum, akár itt is kérdezheted. Akkor már tudni fogod, mire számíts. Utána pedig még változtathatsz a sorrenden, ha valamit nem érzel jónak.

Sok sikert!

2015. dec. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyébként milyen szakra mennél?
2015. dec. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Jajj olyan hülye vagyok,elnézést...mivel én nem írtam le ezeket a kérdéseket mert azt hittem egyértelmű de csak nekem mert ti honnan tudnátok mit szeretnék...ajjj....na mind 1 :) Budapesten lakom ezért budapesti gimit szeretnék...A berzsenyi vitt pont "számítását" néztem de nem vagyok benne biztos hogy fölvennének e oda... Mindenképpen nyelvi szakra szeretnék menni..A legjobb az angol-francia lenne... Az eddigi feladatsoroknak a legtöbbjét már megcsináltam és általában 60-75 pontot értem el. Amúgy olyan négyes ötös tanuló vagyok(a tölteléktantárgyakat nem számoltam bele mint a rajz,technika,tesi stb.)
2015. dec. 22. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!