Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gólyatábor. Érdemes lenne...

Gólyatábor. Érdemes lenne elmennem?

Figyelt kérdés

Mindenképpen informatikai szakra jelentkezem, lány vagyok. Gondolom sok fiú lesz... A gólyatábor gondolata aggaszt, mert én egyáltalán nem iszok alkoholt, nem szeretném megaláztatni magam, barátom is van, szóval semmi olyan "buliban" nem lennék benne...

Viszont jó lenne megismernem a többieket, nem akarok már az első héten különc lenni. Szerintetek érdemes lenne elmennem? Nagyon tartok ettől az egésztől...vagy nem olyan gáz, mint amilyennek írják? Hozzám hasonlóak, akik voltatok, megosztanátok velem az élményeiteket? Előre is köszi!


2015. dec. 24. 22:08
 1/8 anonim ***** válasza:
67%

Középiskolai/gimnáziumi vagy főiskolai/egyetemi?


Az egyetemi elég jó buli szerintem, ott is simán megtalálhatod a saját társaságodat, attól függetlenül, hogy van-e barátod/nincs barátod, iszol-e alkoholt/nem iszol.


Boldog karácsonyt!

2015. dec. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
én elmentem sajnos. Ugyan a gólyatáborban nem kötelező semmi, de a pénzveszteségen kívül (nekem 30K volt) semmi érdemit nem sikerült megtudnom. Az elsőéves hallgató segítőnk aki egyébként kapcsolatba fog lépni veled a sikeres felvételid után olyan aug eleje környékén, a gólyatáborban nem adott tárgy illetve iskolával kapcsolatos tippeket. Én elmentem a gólyatáborba, mert 'kapcsolatok kapcsolatok' mindenki ezt mondta, hogy ezek kellenek, mert anyagot sem fog küldeni senki. Figyelj, ha nem akarsz elmenni, szerintem inkább tényleg ne menj el, az egyetemen a különcség alapkövetelmény :D, hivatkozz arra, hogy a barátoddal / családdal nyaralni mentél. A karhoz tartozó csoportba mindig feltöltik az elsőéveseknek az információkat / kidolgozottakat. Az előadásokon keresel egy magányos szimpatikus srácot vagy lányt máris lesz kapcsolatod. A lényeg, hogy semmiről nem fogsz lemaradni. A gólyatáborokban - sajnos - kevés a dráma óra jellegű játék, hogy jobban megismerjétek egymást. Az ivás és a bulizás a lényeg, a legtöbb helyen csoportokba osztják be a leendő hallgatókat és még ilyen táncos feladatokat is kaptak (hát ez kinek jön be) én nem vagyok bulizós. De ha valaki szeret ismeretlenek között bulizni inni, az menjen természetesen. Az iskolai hallgatói egyébként pont az ellenkezőjét fogják mondani annak amit én mondok, de ez tapasztalat. Ha szeptember 7-14 között jelensz meg először az iskolába az iskolakezdéskor az első órákon ugyanott leszel, és senki nem fog lenézni amiért nem mentél el, ez nem középiskola. :)
2015. dec. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) Akkor szerintem nem megyek el.
2015. dec. 24. 23:31
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mentem, de nem bántam meg. Az első héten megismered a szaktársaidat
2015. dec. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
21%

Ha nem mész el akkor sem lesz semmi baj.

Sőt még a magyarázkodást sem értem. Kinek kéne megmagyaráznom, hogy miért nem voltam ott?.. :D

Igen, sok fiú lesz. Az pedig, hogy nem iszol alkoholt egy dolog. Az meg a másik dolog, hogy a közösség, illetve a hangulat hatására ez a nézeted megváltozna.

"Csak egy kicsit, koccintsunk", stb. Úgy is rábeszélnek, utána meg mindegy. :) S nem egy napjuk van rá, hogy egy ici picit is megtörjenek ilyen téren.

S lehet, hogy megtetszik egy fiú akár, az alkohol hatására akitől józanon nem igen akarnál semmit. Csak ugye szimpatikus kicsit, ittas is vagy... :)

Ha nem ittál alkoholt hamar befogsz rúgni, elsőre.

Ha nagyon belelendülsz, akkor meg az lesz a vége, hogy pár fiú kihasználja az alkalmat, hogy beszélni alig tudsz, nemhogy nemet mondani.

Hiszen még fiatalok, dúlnak bennük a hormonok.

S első sorban lehet nem is a leendő csoporttársaid, hanem egy-két felsős.

A megismerkedés majd akkor is akkor fog indulni amikor közösen szívtok/unatkoztok az előadásokon. Amikor majd össze kell fogni, mert a csoportból max 2 érti az anyagot, és esélyes, hogy mindenki más megbukik.

Vizsga előtti időszakok, utáni időszakok.

Ezek kovácsolnak össze.

1 hét bulizás alatt általában nem az örökre létrejövő baráti kapcsolatok alakulnak ki.

Sok ott az álszent is.

Ha valaki nagyon jó tanuló, akkor arra meg egyenesen szállnak a csoporttársak, hiába még nem is ismerik. Mert megéri.


Persze lehet egy jó eseményt hagysz ki. Azonban én már a pasid helyében se engednélek. :D

Menjetek el inkább arra az 1 hétre egy mini nyaralásra. :D

2015. dec. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5 Azért ennyire pesszimistaként nem kell tekinteni a gólyatáborokra. Mi van ha alkoholt iszok? Mi van ha ott lesz egy fiú, aki tetszik (közben van barátom, akit szeretek?), mi van akkor ha nem tudom a határaimat stb stb. Ennyi erővel ne menjen el egy egyetemi buliba se, mert mi lesz ha...

Felnőtt ember, van önkontrollja. A mi kari gólyatáborunkban anno több százan voltunk gólyák és személyesen ismerek is olyat, aki nem ivott és ezt mindenki meg is értette, nem erőszakolták rá. Én ittam, de ettől függetlenül olyan ismerősöket is szereztem, akik 1 kortyot se ittak, nem alakul ki egy éles határ a klikkek között.


Nyilván most nem a kérdező nézeteit akarom megváltoztatni, ha nem szívesen menne, akkor ne is menjen, csak ha új lehetőségek adódnak az életben (nem a párom megcsalására vagy az alkoholizálásra gondolok), akkor ki kell mozdulnia a komfortzónájából. Nem lehet minden egyes dologra így tekinteni, hogy "mi lesz ha...".


Boldog karácsonyt!

2015. dec. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Röviden:

A "mi van"-okra. Olyat tesz amit megbán.

Az egyetemi bulikról annyit, hogy sokkal durvábbak mint a gólyatábor.

Az életet meg felesleges ide keverni. Ha kapcsolatok kellenek azt nem bulizás közben szerzed meg, főleg nem az informatika szakmában.

Sokkal nagyobb az esély rá gyűléseken, találkozókon, előadásokon, akár üzleti ebéd/vacsorán.

S mi a különbség egy gólytábor és ezek közt? :) Nem kell elmagyarázzam.


Szóval a lényeg, hogy nem azt írtam, hogy zárkózzon el, sőt ha elolvasod még írtam is, hogy menjen ha akar. Hanem, hogy válogassa meg azokat a helyeket ahova megy, ha megteheti. Főleg ha teljesen ellenkezik a személyiségével.

2015. dec. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mivel speciel én is informatika szakon vagyok egyetemen, azért reagálnék erre:

"Ha kapcsolatok kellenek azt nem bulizás közben szerzed meg, főleg nem az informatika szakmában.

Sokkal nagyobb az esély rá gyűléseken, találkozókon, előadásokon, akár üzleti ebéd/vacsorán.

S mi a különbség egy gólytábor és ezek közt? :) Nem kell elmagyarázzam."


Tegyünk különbséget szakmai, illetve magánéleti kapcsolatok között (magánélet alatt a baráti körödet is értem). Gólyatáborba nem azért megy az ember, hogy legyen kitől szakmai tippeket kérnie vagy hogy 3 év múlva legyen kinek szólnia, hogy van-e XY cégnél felvétel. Hanem azért, hogy barátokat szerezzen. 2 közeli barátomat gólyatáborban szereztem, ráadásul az egyik nem is a bulizós fajtából való.

És egy kis ráadásként (mert egy picit mintha azt érezném, hogy megveted azokat az embereket, akik elmennek a gólyatáborba - javíts ki, ha nem így lenne): Az egyik gólyatábori főgólyám saját IT céget alapított, a másik főgólyám 2 világszínvonalú IT cégnél is dolgozott/dolgozik azóta. Ott is lehet kapcsolatot építeni, hidd el.

2015. dec. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!