Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nehéz szak a szlavisztika (...

Nehéz szak a szlavisztika ( lengyel )? A Pázmányon vagy pedig az ELTE-n jobb, emberibb a tanítás?

Figyelt kérdés

Az érettségim miatt csak BTK-ra felvételizhetek, azon belül is az államilag támogatottra szeretnék bekerülni, szóval fontos, hogy érdekeljen is a választott terület.

Eredetileg régészetre készültem, viszont csak angolul beszélek és megrémítettek a külföldi utak, amik akár több hónaposak is lehetnek, van egy rossz élményem és azóta nem merek repülőre ülni.

Aztán jött a néprajz, de úgy tudom, az ELTE-n link lett a szak...meg nem igen lehet vele mit kezdeni, nem tudnék hova gyűjteni menni..nincsenek vidéken rokonok és nem vagyok néptáncos sem sajnos.


A történelemről, esetleg az ókori nyelved szakról mi a véleményetek?



2015. dec. 27. 17:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én történelem szakon vagyok első éves, arról tudok beszélni.

Szeretem a törit, de kb. mindenről van szó, csak töriről nincs. :/ Rengeteg a tölteléktárgy pl.: történettudomány, gazdaság- és társ.tudomány, és ezek olyan semmilyen órák-szerintem. Első féléven 8 tárgyam volt, ebből kettőn tanultam olyan értelemben történelmet, hogy az valójában történelem, tehát nem történetírók véleményéről volt szó, hogy szerintük mi a történelem. Van 1-1 tanár, aki teljesen normális, de persze van az ellentétéből is néhány.


Van élet a BTK-n, a legtöbben normálisak.

Ami viszont nagyon nem tetszett, hogy volt több tájékoztató, már a gólyatáborban is, ahol arról volt szó, hogy ez a tanár ilyen, a másik olyan; a vizsgán így buktat, a másiknál elég, ha beszélsz 5 percet és kiküld egy ötössel. Pont az ellenkezőjét tapasztaltam főleg itt az utóbbinál.

Szóval én melléfogtam kicsit a szakkal nem is tervezem tovább folytatni, de félre ne érts, nem lebeszélni akarlak! :)

2015. dec. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Ha ennyire száraz, tömény, olyan tempóban, mint a gimnáziumban, akkor én is hagyom azt hiszem..


Milyen BTK szakot ajánlanál? Az ELTE-n tanulsz egyébként?

2015. dec. 28. 19:37
 3/3 anonim ***** válasza:

Bocsi, csak most láttam a kérdésed.


Igen, az ELTE-n tanulok még.

Hogy mit ajánlanék? Hasznosság szempontjából talán a nyelvszakokat -beleértve a szlavisztikát is. Vannak lehetőségek pl tolmácsként mesterszak után. Ha érdekel a töri, akkor esetleg tanár szakot. Az talán kicsit enyhébb, mint a sima töri Ba.

2016. jan. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!