Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Fel lehet készülni egyedül...

Fel lehet készülni egyedül emelt szintű biológia és kémia érettségire kb nulláról?

Figyelt kérdés

Sztori: 2 éve fejeztem be a gimnáziumot. Kémiát csak 9. és 10. osztályban tanultunk, biológiát 10. 11. és 12. osztályban. 4-es tanuló voltam, de természetesen nem tanultunk semmi komolyat, szerintem amit tanultunk, az a középszintű érettségire sem lett volna elég.

Elhatároztam, hogy gyógyszerészeti szakra szeretnék menni, amihez ugye emelt biológia + kémia vagy fizika kell.

385 a központi ponthatár. Ha a biológiát és a kémiát is megcsinálnám 75%-osra akkor 400 pontom lenne. Szerintetek ez lehetséges vagy felejtsem el? Napi 3-4 órát tudnék tanulni.



2015. dec. 29. 20:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát nézzük meg elsősorban, hogy hogy állsz. Írj meg egy emelt kémia emelt biosz párost időre úgy hogy nem használsz semmit, csak az amúgy is megengedett segédeszközöket. Ha abszolút értékelhetetlen akkor egy közepes párost is.

Ha a középszint egy 70%-ra megy már legalább, akkor az emeltszinttel együtt is tudod tanulni, ha nem akkor előbb középszint alapokat kéne építeni.


Azt mondják az érettségiben bármi lehet. Nos ez nem igaz. Az érettségiben az lehet, ami a követelményben van. Ez alapján javaslom, hogy nézd meg az elméletet és hozzá feladatokat.

2015. dec. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nem. 3 egymást követő évben próbáltam bejutni az orvosira. Az emelt ezekből a tárgyakból szerintem nehezek, kell a tanár, aki tudja, mi a szint.
2015. dec. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Igen, lehetséges. Gyógyszerészhallgató vagyok és teljesen egyedül készültem fel a két emeltre. A követelményrendszert nézd meg, valamint tanulj több könyvből, mert egyik kiegészíti a másikat és ha kellően szorgalmas vagy, akkor sikerülni fog.
2015. dec. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én most vagyok elsős az orvosin és elsőre bejutottam,önálló felkészüléssel,pl biológiából a sejtbiológiával voltak bajaim,kerestem hozzá a neten videókat,angolul ugyan de tök érthető..Kivitelezhető :) A követelményrendszert tényleg nagyon nézegesd és úgy készülj fel.
2015. dec. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag négy hónapod van, két emelt és ahogy mondod a nulláról. Saját képességeidet te ismered, mennyire tanulsz gyorsan, összefüggéseket látod, érted, memóriád, szorgalmad...Kémiából a számításoknál szerintem nem árt egy kis segítség, pláne, hogy sok pontot hoz, vagy visz. Biológia tanulhatóbb egyedül. Legyen szerencséd!
2015. dec. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
a biológia tanulható egyedül, de hogy lásd a rendszert az nem 4 hónap lesz
2015. dec. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
szeptemberben kezdtem a kémiát 0-ról tanári segítséggel, most kezdem úgy érezni, hogy van esélyem a 85%-ra, de még sokat kell gyakorolni. Szóval szerintem 4 hónap alatt, 2 tantárgyból, tanár nélkül lehetetlen...
2016. jan. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem napi 3-4 óra egy tárgyhoz elég. Kémia érettségiről nem tudok nyilatkozni, de a biosz nagyon ravasz tud lenni :D
2016. jan. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!