Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » EGER Neumann vagy szilágyi?

EGER Neumann vagy szilágyi?

Figyelt kérdés

Neumannban gondolkodtam elsőként (tudom hogy van tandíj) és ott a matematika+informatika szakon (a matek miatt)..itt az lenne a kérdés, hogy az informatikát mennyire veszik komolyan... tisztában vagyok vele,hogy informatika emelt,de kimondottan ebben az irányban továbbtanulni vágyók mennek csak oda?(általános szak nincs ugye)..


szeg-nél pedig az általánosban gondolkodtam...(a mate fizika nem mert nagyon nem szeretem a fizikát..4es vagyok,de nem szeretem) nagyon gyenge az ált. képzés?úgy hallottam hogy a sulin belül le vannak nézve, valamint nem kapnak jó tanárokat... ez mennyire igaz?


személyes tapasztalatok,véleményeket nagyon nagyon megköszönném.


(továbbtanulási elképzelésem nincs egyenlőre csak körvonalaiban.)



2016. jan. 1. 22:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem :) Azok mennek oda, akinek jól megy/érdekli őket az infó. Az csak a diákok egy része, aki az infó továbbtanulás miatt megy oda.

Hát ez igaz a Szilágyinál, az általános szak nem olyan jó, mint a többi :( Az, hogy nem kapnak jó tanárokat, évfüggő, mert sorsolják igazából, meg sokáig értekeznek, nem úgy osztják ki, hgy na a gyenge tagozat, gyenge tanárt, mert ez így nem fair.


Szerintem mérlegeld a Szilágyinál a matek-fizikát, max. annyira nem fogsz a fizikára ott ráhajtani, illetve ha inkább nem, akkor Neumann, mert nagyon színvonalas az is.

2016. jan. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszodat...varom a tobbit is ha lehet:D
2016. jan. 3. 15:05
 3/5 anonim ***** válasza:
A tanárok nagy része nagyon jól képzett és emberileg normális a Szilágyiban. Persze, vannak kivételek, de az mindenhol előfordul.
2016. jan. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 D.Laura12 válasza:
A Szilágyiban egyáltalán nem így van:) A mostani 12.-es évfolyam általános szakán lévő diákoknak nagyon jófej osztályfőnökük,tanáraik vannak, mint minden más osztálynak, az én bátyám is oda jár és a D-ek (azaz biosz-kémia,általános) nek az osztályfőnökét nagyon bírja.:) A Neumannról is jó vélemények vannak, ha bár abból az iskolából ahova ebben az évben mê járok , ment oda egy fiú, be is került,de nem volt túl jó átlaga és bántották ezért.Persze lehet,ált mögötte valami, és a Neumannt egy nagyon jó iskolának tartom ,és azt is ajánlani tudom, akárcsak a Szilagyit, de a döntés a tiéd, nem akarlak befolyásolni:)
2016. jan. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nem tudom számít-e még, de leírom a véleményem. Én a Neumannt ajánlanám, ha tényleg az informatika érdekel egy reál tagozatos osztályon belül. A Szilágyi is színvonalas suli, de a Neuban nagyobb hangsúly van az infón ezen a tagozaton. Egyik ismerősömnek leginkább ilyen órái voltak hogy általános szoftverfejlesztés, informatikai matematika, stb. A második év végén pedig eldöntheted, hogy maradsz informatikán és tanulod emelt szinten ( nem csak óraszámban emelt), vagy szakosodsz másik tagozatra. (röviden annyi, hogy a kéttannyelvűn kívül minden osztálytban szakosodás van) Igazából ezek olyan infók amiket így nem mondanak meg felvételinél, szóval gondoltam leírom. Egy Neumannos.
2016. jan. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!