Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Igaz az, hogy ha az ember...

Igaz az, hogy ha az ember fizetősre kerül be az egyetemen ha jól tanul akkor átsorolják államira? Vagy hogy ha megjelölöm a fizetőset és az államit is akkor automatikusan a fizetősre tesznek be?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert a Corvinusra szeretnék menni ahol elég magasak a ponthatárok, és lehet hogy könnyebb lenne megjelölni a fizetőset úgy hogyha az ember jól tanul akkor átteszik államira... Ez lehetséges? Lehet erre építeni az egyetemre való jelentkezésnél? És ha igaz akkor nehéz annyi kreditet teljesíteni amitől az államira raknának át?

2016. jan. 2. 18:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet erre alapozni, mivel nincs garancia rá, hogy átsorolnak államira. Ez úgy működik, hogyha az államisok között szabadul fel hely (tehát onnan átkerül valaki fizetősre), akkor azokat a helyeket lehet feltölteni a fizetősön tanulókkal, azok közül pedig a legjobb tanulókat rakják át, szóval kiemelkedőnek kell lenni az évfolyamon. Garancia nincs rá.


A jelölésnél pedig a sorrenddel tudsz variálni. Előbbre írd be az államis képzést, utána a fizetőset. Mert ha esetleg elég a pontod az államira, akkor oda vesznek fel, de ha nem elég, akkor még mindig felvehetnek a fizetősre, ha oda elég.

2016. jan. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

Ha ennek nem tudsz utánanézni, akkor lehet, hogy nem kéne egyetemere menni, ne haragudj.


Milyen buta felvetés az, hogyha megjelölöd az államit és a "fizetőset", akkor automatice az önköltésgesre raknak? Senki nem rak téged sehova. A jelentkezési sorrendedet veszik figyelembe. Ha eléred államira a pontot, akkor odakerülsz. Ha csak költésgesre éred el, akkor meg oda.


Arra nem érdemes alapozni, hogy majd átvesznek államira, mert nem olyan gyakori jelenség.

Nem a krediteket nehéz a teljesíteni, mert kettessel is megvan a kredit, hanem szonte tökéletes átlagot kell produkálni. Minden tárgyból.

2016. jan. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nem tudom pont mennyi oda a ponthatár, de én inkább halasztanék egy évet,hogyha nem vesznek fel elsőre,minthogy fizetősre menjek. a legegyszerűbb ha első helyen beírod az államit, másodiknak a költségest.aztán majd látod. ha mondjuk pár ponttal csúszol le az államiról, akkor tényleg megéri újraérettségizni. oké, -1 év, de legalább megmaradnak a milliók..
2016. jan. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%
2 éve a BCE-re járok, meg tudom erősíteni, amit az 1esszámú válaszoló mondott. Kiegészíteném annyival, hogy érdemes odafigyelni a sorrendiségre. Ha egy szakon ÁT helyre és önköltségesre is jelentkezel, a sorrend mindenképpen úgy legyen, hogy először ÁT, utána az önköltséges, mivel a rendszer úgy működik, hogy arra a szakra nyersz felvételt, amelyre az általad felállított sorrendben először érted el a minimumponthatárt. ÁTra jelllemzően magasabbak a ponthatárok, mint önköltségesre, ezért azok kerülnek az utóbbi szakra, akik csak az önköltséges helyre meghirdetett ponthatárt érték el.
2016. jan. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én fizetősön kezdtem, 1 év után újrafelvételiztem államira, és akkor már elég volt a pontom. Krediteket elfogadtattam, és második évvel folytattam. Azért arra gondolj, hogy akit ide államira felvesznek annak alsóhangon 450 pontja van, és aki azt el tudja érni az nem valószínű, hogy lecsúszik (főleg hogy potya feltételek vannak utána, pl évi (!) 36 kredit teljesítése...), szóval erre kb nincs esélyed, mégha színötös lennél akkor sem :(
2016. jan. 12. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!