Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy műküdik az, ha felvételt...

Hogy műküdik az, ha felvételt nyerek, mondjuk az ELTE valamely kollégiumába? (lent)

Figyelt kérdés

Egy pár kérdés lenne felétek!


Beköltözéskor magam választhatok 2-3 ágyas szobát, vagy kiosztanak egy megadott szobába?

Illetve ha haverral megyek, akkor megoldható hogy egy helyre kerüljünk?

Ha választhatóak a szobák akkor érdemes minnél hamarabb menni, és befoglalni egy szimpatikus szobát?


Előre köszönöm!



2016. jan. 3. 21:34
 1/7 anonim ***** válasza:

"Beköltözéskor magam választhatok 2-3 ágyas szobát, vagy kiosztanak egy megadott szobába?"

Nem választhatsz szobát.


"Illetve ha haverral megyek, akkor megoldható hogy egy helyre kerüljünk?"

Igen, akár 1 szobába is.


"Ha választhatóak a szobák akkor érdemes minnél hamarabb menni, és befoglalni egy szimpatikus szobát?"

Max azért, hogy lefoglalhasd a szimpatikus ágyat.

2016. jan. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Illetve ha haverral megyek, akkor megoldható hogy egy helyre kerüljünk?"

Bocsi, az, hogy melyik ELTE kollégiumba kerültők az nem rajtatok múlik (esetleg, ha rengeteg pontotok van, akkor figyelebe veszik, hogy melyiket jelöltétek be), de ha sikerült és egy koliban vagytok, akkor a haverod a szobatársad is lehet akár.

2016. jan. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Amúgy meg van olyan ElTE-s koli, ahol kiválaszthatod a szobát... Mármint ha nem félév közben mész, hanem a tanév elején.
2016. jan. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha a haverjaid is ugyanabba a kollégiumba kerülnek, lehetettek szobatársak. De ha tényleg az ELTE-ről van szó, annak elég sok kolesza van, így kisebb az esély, hogy a haverodat is pont ugyanabba fogják beosztani, persze előfordulhat.


A szobákat általában kiosztják, de van, ahol azt is lehet választani.

2016. jan. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az ELTE-nek elég sok kolija van, a jelentkezéskor megjelölheted, hogy melyiket szeretnéd, de ezt nem lehet készpénznek venni, ahogy azt sem, hogy egy koliba kerültök.


De ha már egy koliba vesznek fel titeket, akkor lehet kérni, hogy szobatársak legyetek.

2016. jan. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

39 pontot számoltam össze és alószínűleg a kcssk-t jelölöm majd meg elsőként. Remélem van esély bejutni oda.

2016. jan. 4. 18:01
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én ELTE kolis vagyok, tehát viszonylag frissek és pontosak az élményeim a jelentkezésről. Nekem 54 pontom volt, természetesen én is a KCSSK-t jelöltem be első helyen, ennek ellenére engem nem vettek fel oda, míg mások 37 ponttal bekerültek, tehát azt hiszem, hogy a pontod csupán csak annyiban mérvadó, hogy eléred-e azt a minimumot, amivel egyáltalán bekerülsz valamelyik koliba. Mi a szobatársaimmal egymást választottuk még a nyáron, volt lehetőség erre, és a jelentkezéskor is fel tudod tüntetni neptunban egy kis rublikában, hogy xy-nal szeretnél egy kollégiumba kerülni, amit a lehetőségekhez mérten figyelembe szoktak venni. Mivel szobát mi előzetesen választottunk, így azzal már nem volt gond a beköltözéskor, nem stipistopi alapon rohamoztuk meg a szobákat, így valóban már csak az ágyakért, íróasztalokért, szekrényekért megy a harc beköltözéskor. Minden szobában vannak szuper és kevésbé jó helyek, szóval megéri elsőnek költözni a többiek közül, de barátok között talán meg tudtok majd egyezni. Ebben a koliban csak 3 ágyas szobák vannak, de ez kollégiumonként eltérő. Azt hiszem, hogy az Ajtósiban és a KCSSK-ban van lehetőség kétágyas szobákban lakni. Annyit mindenképp szeretnék javasolni, hogy ne éld bele magad semmibe és ne legyenek konkrét terveid, mert elég nagyot lehet koppani, ha nem úgy alakulnak a dolgok, ahogy elképzelted. Én szerencsére kellemesen csalódtam. Remélem a legjobbakat, sikeres jelentkezést! :)
2016. jan. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!