Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mióta van ilyen rengeteg...

Mióta van ilyen rengeteg szünet az iskolákban?

Figyelt kérdés
Mikor én jártam iskolába (még a 80-as években), csak a téli szünet volt. Manapság van őszi, téli, síszünet, tavaszi majd nyári szünet. Ezek mind egy-két hetes szünetek. Valamint emlékszem, hogy amikor munkaszüneti nap volt, például október 23, március 15 vagy május 1, akkor is csak aznap nem mentünk suliba, másnap már menni kellett, mostanában meg ahhoz is hozzá van toldva mindig egy-két nap. Kíváncsi vagyok mióta van ez így, most annyival jobb lenne gyereknek lenni, olyan sokat tudnak pihenni évközben is.
2016. jan. 4. 20:22
1 2
 1/15 M@teee válasza:
57%
Először is ilyen síszünetről életembe nem hallottam pedig gyerek vagyok. Fojtassuk azzal, hogy a szülők elmondása szerint ők nem tanultak olyan iramban, mint most én (tagozatos osztályon) pl.:irodalomból 6-8 versszak 2-3 nap alatt, minden órán nagyjegyre számonkérés írásba tesiből volt, hogy kint futottunk 12percet Ha te is ilyen iramba tanultál nyugodtan leírhatod.
2016. jan. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 M@teee válasza:
bocs 12 percet esőbe 4cfokba
2016. jan. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%

Kedves kérdező! A nyolcvanas években kezdtem az általánost, és nekem volt nyári szünetem is, nem csak téli.

A napok hozzátoldása egy ünnephez, ha az keddre vagy csütörtökre esik meg nem igazán számít, mert, egyrészt előtte vagy utána leszombatoljuk, másrész a dologzókat is érinti. De ez régebben tényleg nem volt.

2016. jan. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem rossz a memóriád. Én egy kicsit előbb jártam, na nem sokkal, 75-ben kezdtem. A nyári szünet június első napjaiban kezdődött, nem június 15-én, mint most. A téli szünet kb. 2 hét volt. Akkor is volt húsvéti szünet, nem 6 nap (ünnepekkel együtt annyi), mint most, hanem hosszabb. Őszi szünet nem volt, valóban, de pl. a gimiben 1 hetes mezőgazdasági munka volt, amikor nem iskolába mentünk, hanem almát szedni. Igaz, nem szünet volt, de nem is tanultunk. Síszünet most sem sok iskolában van, ahol van, ott is a legtöbb helyen 1-2 napot kapnak a gyerekek.

Az plusz nap hozzátoldását ledolgozzák , ugyanúgy, mint a felnőttek.

És még annyi, hogy a Te gyerekkorodban okt. 23. nem lehetett ünnep :-). De volt márc. 15.,21., ápr. 4. és nov. 7.

2016. jan. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

- az őszi és a tavaszi szünet nem 1-2 hét, általában valójában egy hét sincs, ha az ember csak a munkanapokat számolja belőle

- síszünet nagyon-nagyon kevés iskolában van

- ahol hozzá van toldva egy-egy ünnepnaphoz egy plusz nap, hogy hosszú hétvége legyen, azt a plusz napot minden egyes esetben le kell dolgozni egy szombati tanítási napon. a munkahelyek nagy része is így működik ilyenkor.

- nem tudnak sokat pihenni a gyerekek évközben is, mivel nagyon le vannak terhelve és a szünetekre is kapnak általában egy csomó házit

2016. jan. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Igen, persze nyári szünet az volt nekem is, de az egyértelmű azért nem írtam. ezen kívül csak a téliszünet volt. Nem tudom a ti gyerekeitek hova járnak, de itt a szomszéd gyerekeknek most az őszi szünet is két hét volt, és a téli az több mint két hét.
2016. jan. 4. 20:49
 7/15 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező, tavaszi szüneted nem volt? Na ne mondd...

Az őszi szünet a hétvégékkel együtt 10 nap volt, mert okt. 23-a meg nov. 1. is beleesett, a téli meg 2 hét plusz az előtte lévő hétvége.

2016. jan. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%

"emlékszem, hogy amikor munkaszüneti nap volt, például október 23"


- A '80-as években munkaszüneti nap volt október 23?


A síszünet meg nem rendeletben kiadott szünet, és nincs is mindenhol. A felsoroltak közül az őszi szünet egyedül az, ami viszonylag újdonság.

Ami meg a hosszú hétvégéket illeti, az arról szól, hogy szabadnapok, melyeket máskor ledolgoznak. Nem tudom, hogy nem tűnt fel, hogy néha szombaton is járnak iskolába a gyerekek.

2016. jan. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 96-ban volt síszünet 8 osztályos gimnáziumban, az általánosra nem emlékszem.

Plusz 1 nappal hosszabbított hétvégék voltak de cserébe szombaton menni kellett - ahogy most ledolgozni, bár úgy emlékszem rövidített órák voltak.

Az érettségiztetés miatt elmaradt órákat is megtartották, délutánra kellett bemennünk.

2016. jan. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Én most járok gimnáziumba és azt látom, hogy egyre nagyobbak a követelmények, egyre több a tananyag az utánam következő évfolyamoknak.

Emlékszem, 7.-ben a ugyanazt a biológia-tankönyvet használtuk, mint a 6. évfolyam természetismeret órára (...).

Történelemből már 3 év alatt veszik át a normál tananyagot, utána pedig állampolgári ismeretek.

Rengeteg példa van még. És ez csak néhány év (esetenként csak 1!) változása.

Nekem anyukám mindig azt mesélte, hogy nekik hosszabbak voltak a szünetek. Meg kevesebb a tananyag. Igaz, ő a Szovjetunió területén élt.

Még olyasmit is mesélt, hogyha meghalt egy szovjet pártfőtitkár, akkor megemlékezés volt és 1 nap "szünet".

Nem tudom, hová járnak iskolába az ott lévő gyerekek, de azt bizony le kell dolgozniuk. Vagy a nyári szünetből, vagy szombaton. Nem lehet, hogy egyszerűen rossz az időérzéked? Nem figyelsz eléggé? Vagy szimplán meghosszabbítják a szünetüket egy orvosi igazolással? :)

2016. jan. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!