Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen volt életed legrosszabb...

Milyen volt életed legrosszabb vizsgaélménye és miért?

Figyelt kérdés

Hogyan tetted túl magad rajta?

Nekem egyetemen, alkotmányjogból. Minden kérdésre tudtam válaszolni, a tanár meg egyre csak kérdezgetett. Végül vmi apróság nem jutott eszembe. Erre elkezdett ordítani velem. Nagyon rossz volt.


2016. jan. 5. 15:50
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Viszonylag emberséges szakon vagyok, ahol a tanárok korrektek és leendő kollégaként tekintenek ránk. Az egyik vizsgám pont ennek fényében volt borzasztó. Szigorlatról van szó, előtte a két hozzá tartozó tárgyból ötös vizsgákat írtam, pluszba készültem a szigorlatra is rengeteget. Az írásbeli beugró hibátlan lett, a szóbeli vizsgára kihúztam a két legjobb tételt, amiket húzhattam. Gondoltam sima ügy. A bizottság két tagja külön-külön kérdezett a két tételből (a két külön tárgy anyaga volt kettéosztva, azért kellett két tételt húzni). A rendszer az volt, hogy olvasd fel röviden a vázlatodat, csak megemlítve a dolgokat, nem megmagyarázva, és utána ők kedvük szerint belekérdeznek valamibe. Az első tétel jól sikerült, minden kérdésre tudtam a választ, amit a tanár feltett, még azokra is, amik nem a tényanyagot kérték számon, hanem gondolkodásra sarkalltak. A második tételhez is pozitívan álltam, a vázlat után a tanár rögtön egy olyan kérdést tett fel, aminél először nem is értettem, mire gondol pontosan, próbáltam megérteni és felfogni, hogy mit szeretne hallani. Bármit mondtam, nem volt jó, és a végén elmondta, mit akart hallani, de tipikusan az volt, hogy ugyanazt elmondtam én is, csak nem azokkal a szavakkal, amiket ő várt (nem szakkifejezések voltak, hanem hétköznapi megfogalmazás). A lány, aki velem volt a teremben, mert épp ő dolgozta ki a tételeit, végighallgatta a feleletemet és teljesen el volt képedve, utólag elmesélte, hogy minden, amit mondtam, jó volt, mert utána a tanár is ugyanezeket ismételte meg, csak egyszerűen nem fogadta el és olyan szinten összezavart, hogy már én sem tudtam, miről beszélek. Már majdnem ott tartottam, hogy sírógörcsöt kapok és közlöm, hogy köszönöm szépen, de nekem erre a lelki terrorra nincs szükségem, adjon inkább egyest. Végül hármast kaptam, ami nyilván nem a legrosszabb jegy, de olyan gyomorgörccsel jöttem ki, amilyennel még nem mentem be semmilyen vizsgára. Szerettem volna javítani, mivel ez a tárgy bekerül a diplomám jegyébe is, de rosszul voltam attól a gondolattól, hogy mi lesz, ha megint ehhez az oktatóhoz kerülök. Mikor kijöttem a szigorlatról mesélte egy lány, hogy ő dékáni kérelemmel negyedjére vizsgázik, és negyedjére is ugyanúgy ehhez a tanárhoz rakták, aki már háromszor megbuktatta.
2016. jan. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!